Joe Biden oraz Lady Gaga.Joe Biden oraz Lady Gaga. / foto: Wikimedia, Chairman of the Joint Chiefs of Staff, CC BY 2.0

Piosenkarka Lady Gaga oraz producent filmowy Bruce Cohen zostali mianowani przez prezydenta USA na specjalne stanowisko w Białym Domu. Joe Biden ogłosił, że Gaga i Cohen będą współprzewodniczącymi prezydenckiego Komitetu ds. Sztuki i Nauk Humanistycznych.

„Witamy nowo mianowanych członków prezydenckiego Komitetu ds. Sztuki i Nauk Humanistycznych, na czele z Brucem Cohenem i Lady Gagą”, napisano na Twitterze Białego Domu w czwartek.

„Czekamy z niecierpliwością na współpracę, aby pozytywnie wpłynąć na sztukę, biblioteki, muzea i pracę humanistyczną w całym kraju”, dodano.

Oprócz Gagi i Cohena, którzy staną na czele komitetu, Biden ogłosił również jego członków, wśród których są między innymi Jon Batiste, George Clooney, Shonda Rhimes, Kerry Washington Troy Kotsur oraz Jennifer Garner.

Skąd ten wybór? Z komunikatu opublikowanego przez Biały Dom możemy się dowiedzieć, że Lady Gaga odnosi jedne z największych sukcesów komercyjnych. Ponadto nowa rola ma być docenieniem jej wkładu w kampanie społeczne, szczególnie te w obronie LGBTQ.

Nominacje te nie są odbierane przez media jako zaskoczenie. Cohen służył wcześniej w administracji Obamy i Bidena jako łącznik przemysłu rozrywkowego dla Joining Forces, inicjatywy pierwszej damy Michelle Obamy oraz Jill Biden.

Prezydencki Komitet ds. Kultury i Nauk Humanistycznych został utworzony w 1982 roku. Jego celem było doradzanie prezydentowi, wówczas Ronaldowi Reaganowi, w zakresie polityki kulturalnej. Historycznie honorową przewodniczącą komitetu była Pierwsza Dama.

Co ciekawe działalność komitetu została zawieszona w 2017 roku przez prezydenta Donalda Trumpa, który uważał, iż to „nieodpowiedzialny sposób wydawania pieniędzy z podatków”. Jego działalność wznowił w ubiegłym roku Joe Biden.

πr

etonline.com/rmf24.pl

foto: Wikimedia, Chairman of the Joint Chiefs of Staff, CC BY 2.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *