Nieudana obrona rozprawy doktorskiej Przemysława Wiplera.Nieudana obrona rozprawy doktorskiej Przemysława Wiplera. / foto: screen Twitter

Przykre chwile Przemysława Wiplera. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także Kongresu Nowej Prawicy i partii KORWiN, nie obronił pracy doktorskiej.

Przemysław Wipler był posłem na Sejm w latach 2011-2015. Wybrany został z list Prawa i Sprawiedliwości, a w trakcie kadencji dołączył do Kongresu Nowej Prawicy.

Na początku 2015 roku powołano partię KORWiN, której Wipler został wiceprezesem. W tym samym roku z jej list, bez powodzenia, kandydował do Sejmu. W kwietniu 2017 roku ogłosił wycofanie się z życia politycznego.

Nieudana obrona rozprawy doktorskiej

Jak się okazuje Wipler próbował zdobyć tytuł doktora, a publiczna obrona jego rozprawy doktorskiej zatytułowanej „Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jako nadzwyczajna instytucja” miała miejsce 4 lipca br.

Wiplerowi nie udało się uzyskać tytułu doktora, a o wszystkim zdecydował jeden głos. – Z przykrością… glosowanie nie wypadło dla pana doktoranta pozytywnie. Wynik głosowania za przyjęciem obrony jest taki: dziewięć osób opowiedziało się za przyjęciem, siedem osób przeciw i trzy osoby oddały głosy wstrzymujący. Ponieważ głosy wstrzymujące dołącza się do głosów przeciw, bo jest wymagana bezwzględna większość, to wynika z tego, że zabrakło panu jednego głosu… – mówiła przewodnicząca komisji.

Ja mówię, że mnie jest wobec Pana przykro, dlatego że to był trudny przewód, bo to były kłopoty, długo to wszystko trwało nie z pana winy, ale niezależnie od tego skończyło jak się skończyło. Temat też był trudny. Przykro mi jest bardzo to mówić, ale nic nie mogę zrobić więcej. Przykro mi… – dodała.

Głos zabrał także sam Przemysław Wipler. – Chciałbym bardzo pani profesor podziękować, mimo wszystko bardzo chciałbym podziękować profesorowi Hubertowi Izdebskiemu, mojemu promotorowi pomocniczemu i panom recenzentom za pracę, którą wykonaliście. Chciałem też państwu podziękować za udział w tym bardzo trudnym dla mnie i pasjonującym przeżyciu. Dziękuję bardzo – powiedział.

wk

se.pl/Twitter

foto: screen Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *