fot. Tt/Susanta Nanda (kolaż)

Czy mądrą i bezpieczną rzeczą jest drażnić stojącego obok bez żadnych barier słonia? Co najmniej jedna osoba na świecie uważała, że tak. Turystka w Indiach oberwała z trąby od rozwścieczonego przez nią i jej banana zwierzęcia.

Nie drażnij słonia

Słonie to jedne z najinteligentniejszych zwierząt na świecie, które udało się oswoić człowiekowi. Niestety, bywają też mściwe. Przekonała się o tym turystka w Indiach, która postanowiła podrażnić zwierzę trzymanym w ręku bananem.

Zwierzę to waży do pięciu ton. Czy jest rozważnym, by celowo je drażnić, gdy w dodatku nie oddziela nas od niego żadna przepaść ani ogrodzenie pod napięciem? Jeszcze kilka dni temu najwyraźniej twierdząco na to pytanie odpowiedziałaby turystka, która postanowiła dokonać takiego czynu.

Skończyło się to dla niej bardzo źle. Jednak mogło być gorzej. Czym bowiem jest kilka złamań wobec utraty życia?

Słoń chciał banana, ona dostała z trąby

W czwartek nagranie z incydentu opublikowała na Twitterze Susanta Nanda ze Indyjskiej Służby Leśnej. Jak podkreśliła, nagranie ma być przestrogą dla innych nierozważnych turystów.

– Nie należy zwodzić słonia, nawet jeśli jest oswojony. To jedne z najinteligentniejszych zwierząt trzymanych w niewoli – zaznaczyła Nanda.

Na nagraniu widzimy, jak turystka próbuje kusić słonia bananem. Ten podchodzi do kobiety, jednak ta się odsuwa,, wyraźnie dobrze się bawiąc. Zwierzęciu jednak puściły nerwy i uderzył ją trąbą. Nagranie kończy się, gdy zniecierpliwiony słoń rusza nagle w kierunku kobiety i uderza ją trąbą. Turystka oderwała się od ziemi.

Materiał z zachowaniem turystki i reakcją słonia obiegł szybko sieć. W dwie doby obejrzało go 150 tys. osób.

Nie wiadomo, co stało się z kobietą z nagrania. Indyjska Służba Leśna nie wydała komunikatu w tej sprawie.

Internauci z kolei uważają, że kobieta najpewniej miała po tym incydencie połamanych kilka kości. Jednak w przypadku oswojonego słonia ciężko zakładać, że ten posunąłby się aż do zabójstwa za takie drobne rozdrażnienie.

Inteligencja i głębokie uczucia

Słonie to jedne z najinteligentniejszych zwierząt na świecie, które udało się oswoić człowiekowi. Poza inteligencją, mają świetną pamięć oraz mocno rozwinięte zdolności emocjonalne.

– Wśród słoni panują również mocne więzi rodzinne. Można je nawet porównać do tych łączących ludzkie rodziny. Słonie mają też doskonałą pamięć oraz rozwinięte uczucia. Również te dotyczące straty. Świadomość śmierci jest wśród nich na tyle silna, że oddają swoisty hołd szczątkom swoich dawno zmarłych pobratymców. Składają zwłoki martwych zwierząt w wybranym miejscu, tworząc swojego rodzaju cmentarzyska. Przynoszą tam również kości dawno zmarłych słoni – podaje portal newsweek.pl.

Co do pamięci, warto wspomnieć, że słonie potrafią zapamiętać przez nawet kilkadziesiąt lat twarz człowieka, który wyrządził mu krzywdę. Tak więc apelujemy: Nie drażnijcie słonia.

dj

polsatnews.pl / newsweek.pl / ted.com

fot. Tt/Susanta Nanda (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *