Stanisław Derehajło Fot. X

Stanisław Derehajło jest znany jako prześladujący „pana Areczka” przedsiębiorca z memów. W prawdziwym życiu król memów jest związanym z Konfederacją samorządowcem. Po wyborach to od niego zależy, kto będzie rządził na Podlasiu.

Stanisław Derehajło został radnym sejmiku woj. podlaskiego. W tym samym sejmiku PiS zgromadził 15 mandatów, KO 8, a Trzecia Droga 6.

Oznacza to, że PiS-owi brakuje jednego mandatu do tego, by mieć większość. Teraz wszystkie oczy są skierowane na związanego z Konfederacją króla memów. Czy PiS przeciągnie go na swoją stronę?

– Jak się pan uprze i nie pójdzie z PiS-em za żadną cenę, to raczej nie ma szans na większość, a jak się pan nie uprze i da się, jedni powiedzą ubłagać, a inni kupić oczywiście, jak to zawsze w takich sytuacjach, to PiS razem z panem będzie miał większość – mówił w Kanale ZERO Robert Mazurek, rozmawiając z Derehajłą.

– Mnie bardzo trudno kupić – odpowiedział samorządowiec.

Prowadzący program wyjawił, że do programu próbował dodzwonić się szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej, by oficjalnie zaproponować Derehajle miejsce w zarządzie.

Polityk wyznał, że jest już przyzwyczajony do tego, że próbują go kusić z obu stron.

– Na początek, to mnie interesuje, co będziemy realizować w ramach regionalnych programów, jak poszczególne kluby polityczne widzą rozwój naszego regionu, czy widzą to poprzez centralizację na duże ośrodki, czy decentralizację na mniejsze ośrodki. Dla mnie to jest bardzo ważne – powiedział.

SJ

YouTube / TymŻyjesz

Fot. X

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *