Maria Ejchart-Dubois Fot. YouTube / NaTematMaria Ejchart-Dubois Fot. YouTube / NaTemat

Nowa władza popełnia niespodziewanie dużo gaf wizerunkowych. Kolejną wpadkę w krótkim czasie zaliczyła wiceszefowa ministerstwa sprawiedliwości – Maria Ejchart-Dubois.

Aresztowany wczoraj w Pałacu Prezydenckim były szef MSWiA i koordynator służb specjalnych, Mariusz Kamiński, napisał list do ministra sprawiedliwości. Polityk poinformował, że rozpoczyna głodówkę w proteście przeciwko swojemu aresztowaniu.

Pisaliśmy o tym szerzej:

Maria Ejchart-Debuis sprawuje w Ministerstwie Sprawiedliwość nadzór nad Służbą Więzienną. Dlatego też to właśnie ona została zapytana o protest głodowy byłego ministra w rządzie PiS-u – Mariusza Kamińskiego.

– Każdy ma prawo nie jeść i nie pić. Na tym polega prawo do wolności osobistej, każdy może o tym zdecydować – skomentowała wiceminister.

Na wiceszefową resortu sprawiedliwości od razu wylał się hejt w sieci. Internauci, nawet ci nie sympatyzujący z PiS-em, zarzucają jej brak wyczucia.

Uderzające jest to tym bardziej, że wiceminister zajmowała się w przeszłości prawami człowieka.

Kim jest Jacek Dubois dla wiceminister Ejchart-Dubois?

Urzędowanie Ejchart-Dubois rozpoczęło się od małego skandalu, bowiem w Wikipedii widnieje informacja, że jest ona żoną mecenasa Jacka Dubois, co by oznaczało, że zachodzi tu konflikt interesów.

Sam Jacek Dubois wcześniej też za pośrednictwem mediów społecznościowych dawał do zrozumienia, że nadzorczyni Służby Więziennej jest jego żoną. W sieci można także znaleźć ich wspólne zdjęcia.

Wiceszefowa ministerstwa sprawiedliwości nie odpowiadała na pytania dotyczące tego, czy rzeczywiście jest związana z prawnikiem, a na dzisiejszej konferencji powiedziała, że „Jacek Debuis nie jest jej mężem”.

Co więcej, w niektórych mediach wiceminister występuje pod dwoma nazwiskami, a w innych tylko pod panieńskim.

Polityk nie chciała jednak wyjaśnić, czy w ostatnim krótkim czasie zdążyła się rozwieźć, czy o co właściwie chodzi.

Wizerunkowo obie te gafy wyglądają fatalnie i nie ma tu znaczenia, kto rzeczywiście ma rację w sporze o Kamińskiego i Wójcika.

SJ

WP, X

Fot. YouTube / NaTemat

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *