fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

„Memento mori”, czyli „pamiętaj o śmierci”. Jeden z posłów Konfederacji wziął sobie te słowa bardzo mocno do serca. Zeznał w oświadczeniu majątkowym, że jest posiadaczem… miejsca grzebalnego na cmentarzu. Co ciekawe, to wcale nie jest tania sprawa!

Nowy Sejm oznacza aktualizację starych oświadczeń majątkowych. Ponadto nowi posłowie muszą złożyć deklaracje, w których pojawiają się ciekawe rzeczy.

Ostatnio pisaliśmy o Sławomirze Mentzenie. Jak się okazuje, jest milionerem posiadającym m.in. kryptowaluty o wartości około 5 mln zł.

Tym razem również poseł Konfederacji zabłysnął czymś nietypowym. Tym razem chodzi jednak nie o przedstawiciela Nowej Nadziei, ale o Witolda Tumanowicza z Ruchu Narodowego.

Oświadczenie jak oświadczenie. Poseł nie jest jeszcze bogaty. Jednak w rubryce „składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł” poseł Tumanowicz wpisał „miejsce grzebalne na cmentarzu o wartości 16,2 tys. zł.”!

Trzeba przyznać, że miejsce na cmentarzu to niezwykle przyszłościowa własność, która faktycznie prędzej czy później każdemu się przyda. Z drugiej strony czy świat zwariował, by za miejsce na cmentarzu trzeba było płacić kilkanaście tysięcy złotych?

Ponadto poseł Witold Tumanowicz nie należy do szczególnie bogatych. W oświadczeniu majątkowym nie wykazał żadnych innych nieruchomości.

Posiada też pewne oszczędności. To niecałę 45,6 tys. zł i 100 dolarów.

Opisał też dochód z tytułu zasiadania w Radzie Liderów Konfederacji. Chodzi o 129 tys. zł. Nie zeznał również żadnych zobowiązań pieniężnych powyżej 10 tys. zł.

Posłowie i senatorowie muszą składać oświadczenia majątkowe, które są publicznie dostępne, na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Oświadczenia obejmują zarówno odrębny jak i objęty małżeńską wspólnością majątek.

dj

money.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *