Józef Kurek Fot. YouTube / Echo MszczonowaJózef Kurek Fot. YouTube / Echo Mszczonowa

Mszczonów na Mazowszu miał tylko jednego burmistrza. Józef Kurek rządzi swoją miejscowością dłużej niż Władimir Putin rządzi Rosją. Samorządowiec zamierza wygrać także w nadchodzących wyborach.

Polska miała 16 premierów i 6 prezydentów, a w Mszczonowie na Mazowszu był w tym czasie jeden i ten sam burmistrz.

Józef Kurek rządzi swoją gminą od 1988 roku. W międzyczasie upadła komuna, był zamach na World Trade Center i Polska weszła do Unii Europejskiej.

W Watykanie na Tronie Piotrowym zasiadało 3 papieży, a w Mszczonowie na fotelu burmistrza wciąż siedział tylko jeden człowiek.

Władimir Putin po raz pierwszy został premierem Federacji Rosyjskiej w 1999 roku. Kurek rządził swoją gminą już 13 lat.

Zaskakujące są także wyniki wyborcze, jakie osiąga samorządowiec. Popierało go 70, 80, a nawet 90 proc. wyborców, a w 2014 roku rozbił bank i uzyskał 100 proc. głosów.

Jaki jest jego sekret? – Chcę pokazać, że w tym kraju da się robić wielkie rzeczy. Osiągnęliśmy więcej niż dużo większe miasta dlatego, że u nas nie zmarnowała się żadna złotówka – mówi samorządowiec.

I rzeczywiście – inwestycje Mszczonowa robią wrażenie. To m.in. tu mieści się Suntago, czyli największy na kontynencie zadaszony park wodny. W Mszczonowie był także najgłębszy basen do nurkowania na świecie, dopóki gminy nie przebił… Dubaj.

Józef Kurek przekonuje, że ma wizję dalszego rozwoju Mszczonowa i chce przekonać do niej mieszkańców. Samorządowiec zamierza wygrać po raz kolejny.

SJ

Wprost.pl

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *