Duży rząd MEM

Mateusz Morawiecki stworzył rekordowo duży rząd. W czasie kampanii wyborczej dzisiejsi rządzący obiecywali, że gdy dojdą do władzy, to ministrów będzie mniej. Coś jednak nie pykło…

Gigantyczny, rozrośnięty rząd Mateusza Morawieckiego był obiektem ataków wszystkich partii opozycyjnych.

Z mnogości ministrów i wiceministrów szydzili także obecnie rządzący, którzy obiecywali, że za ich rządów resorty zostaną odchudzone.

Tak się jednak nie stało. Zamiast tego jest nawet gorzej niż było i rząd Donalda Tuska bije kolejny rekord. Obecnie w rządzie jest… 110 osób.

To oznacza, że rząd Donalda Tuska jest większy niż rząd Mateusza Morawieckiego przez większą część kadencji.

Do zupełnego rekordu Tuskowi brakuje jeszcze 10 osób (w szczytowym momencie rząd PiS liczył 120 ludzi). Obecna ekipa jest jednak na dobrej drodze, żeby ten rekord pobić, bo nowych ministrów będzie jeszcze więcej.

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko zapowiedział w Radiu Plus, że na wiceministrów powołani zostaną jeszcze Bartosz Szmajchel (na wiceministra sportu) i Marek Krawczyk (na wiceministra ds. społeczeństwa obywatelskiego).

Kobosko nie udaje jednak, że problemu nie ma. Wicelider Polski 2050 widzi, że rząd jest zbyt duży.

– Jestem pewien, że premier Tusk przyjrzy się składowi rządu i będzie dokonywał zmian. Na pewno rząd nie będzie się już rozrastał – stwierdził.

Niepokojące są natomiast tłumaczenia Koboski, który wyjaśniając, dlaczego rząd jest tak wielki, stwierdził, że ministrami zostały osoby niedoświadczone, więc potrzebują one wielu wiceministrów.

– Ministrami zostało wielu debiutantów bez rządowego doświadczenia. To liderzy licznych obozów i frakcji. Aby resorty działały sprawnie, musieli otoczyć się zastępcami z doświadczeniem – powiedział.

Może nieświadomie, ale Kobosko przyznał, że szefami ministerstw zostały osoby, które niekoniecznie się do tego nadają i muszą być one niejako pilnowane przez wielu wiceministrów.

Zdobywanie doświadczenia zawodowego na żywym organizmie państwa? To niekoniecznie brzmi jak dobry pomysł…

SJ

Radio Plus

Fot. MEM

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *