YouTube / Wirtualna Polska

Tegoroczna edycja Marszu Niepodległości dobiegła końca. Na ulice Warszawy wyszły tysiące ludzi, którzy cieszyli się z niepodległej Polski. Jaki przebieg miało w tym roku wydarzenie?

Tłumnie zgromadzeni uczestnicy o godzinie 11 wzięli udział we Mszy św. w intencji ojczyzny. O godzinie 13.20 odbyła się natomiast modlitwa różańcowa.

Tegoroczny Marsz Niepodległości rozpoczął się o godzinie 14 na warszawskim Rondzie Dmowskiego. Jego uczestnicy uroczyście odśpiewali hymn i wysłuchali przemówień organizatorów, po czym ruszyli na błonia przy Stadionie Narodowym.

Widzimy zagrożenie z zachodu. Widzimy, że Unia Europejska dąży coraz agresywniej do federalizacji. A to oznacza likwidację państw narodowych. Oznacza utratę suwerenności. (…) Mówimy tym zakusom głośne „nie” –  powiedział podczas wystąpienia prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski.

Zaraz po rozpoczęciu Marszu doszło do incydentu. Na jego trasie pojawili się bowiem aktywiści klimatyczni, którzy chcieli zablokować przejście. Zostali jednak wyniesieni przez funkcjonariuszy policji.

Większość uczestników wydarzenia dotarła na błonia Stadionu Narodowego około godziny 17. Tam odbył się koncert.

Na temat Marszu Niepodległości wypowiedział się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Co powiedział?

Trzaskowski ocenił liczbę uczestników na 40 tys. osób, co nie pokrywa się z innymi danymi. Według portalu Onet.pl udział w Marszu wzięło między 70 a 90 tys. osób.

Prezydent Warszawy powiedział jeszcze jedną istotną rzecz. Mianowicie zapowiedział on, że Marsz Niepodległości przestanie być wydarzeniem cyklicznym.

A jak Wasze wrażenia z tegorocznego Marszu Niepodległości? Braliście udział w tym wydarzeniu?

PS

interia.pl / onet.pl / niezalezna.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Wirtualna Polska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *