Marlena Maląg Fot. print screen z YouTube / Kancelaria PremieraMarlena Maląg Fot. print screen z YouTube / Kancelaria Premiera

Marlena Maląg zaatakowała opozycję, które najpewniej stworzy rząd, za plany podwyżki VAT. Minister rodziny i polityki społecznej w rządzie PiS zapomniała jednak o tym, że podwyżkę wprowadził jeszcze rząd Mateusza Morawieckiego.

Andrzej Domański, doradca finansowy Donalda Tuska, który najprawdopodobniej zostanie nowym ministrem finansów, mówił w wywiadzie dla Radia ZET, że podwyżka VAT na żywność do 5 proc. jest konieczna.

Ta wypowiedź strasznie rozjuszyła Marlenę Maląg z Prawa i Sprawiedliwości. Ustępująca minister zaczęła wyrzucać politykowi PO, jak szkodliwe będzie podniesienie podatku.

„Przywrócenie VAT na żywność spowoduje wzrost cen. Tak mogą postępować tylko ci, którzy nie maja serca… mają, ale przyklejone i jedynie z papieru. To zakrawa na farsę, chcą ograbić ludzi w majestacie prawa. Oczywiście działania te będą podparte głosami »ekspertów«, kolegów pana Donalda (Tuska – red.). Wczoraj pan poseł Michał Kobosko z Polski 2050, dzisiaj pan Andrzej Domański, główny doradca ekonomiczny liberałów. Polacy trzymajcie się za portfele!” – napisała w piątek.

Dalej dodała, że „dobro Polaków nigdy nie było dla nich (dotychczasowej opozycji – red.) priorytetem”.

„Koszty kryzysów w czasach ich rządów zawsze będą ponosili najsłabsi – rodziny z dziećmi, zwłaszcza wielodzietne i osoby starsze” – stwierdziła.

„My wprowadziliśmy działania osłonowe chroniące w sposób szczególny właśnie te grupy. Jednym z takich działań było wprowadzenie zerowej stawki VAT na żywność – by Polacy jak najmniej dotkliwie odczuwali skutki inflacji wywołanej wojną w Ukrainie” – napisała dalej.

Podwyżkę VAT zarządził PiS

Maląg musiała zbyt szybko wyłączyć wywiad z Domańskim, bo wskazał on, że o podwyżce VAT-u i tak zdecydował już rząd Mateusza Morawieckiego i jest ona przewidziana w przyszłym roku.

– Zerowy VAT na żywność został zniesiony w projekcie budżetu przedstawionym przez PiS – zauważył polityk PO w Radiu ZET.

To o czym Maląg nie napisała sama, dopisał za nią X (dawniej Twitter). Portal dodał do jej wpisu następującą adnotację: „To obecny rząd podjął decyzję że VAT jest obniżony do końca 2023 a nie dłużej i że w 2024 wynosi 5%”.

SJ

Radio ZET, X

Fot. print screen z YouTube / Kancelaria Premiera

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *