fot. ilustracyjne/fot. X/Polska Policja

TVN w programie Uwaga! opisuje sprawę makabrycznego morderstwa, które zostało popełnione w Szumsku na Mazowszu.

Szumsk to niewielka miejscowość na Mazowszu, leżąca nieopodal Mławy. Lokalną społecznością wstrząsnęła sprawa brutalnego mordu popełnionego na 45-letnie Ewie. Kobieta osierociła swoje dwie córki.

„Powiedziała, że mama nie ma głowy”

– Starsza córka Ewy wcześniej wróciła ze szkoły. Weszła do domu, położyła parasolkę i myślała, że mama poszła do kotłowni. Zapaliła latarkę w telefonie i zobaczyła, że jej mama leży. Pierwsze co zrobiła, to zadzwoniła na 112. Powiedziała, że mama nie ma głowy. Usłyszała, że ma sobie nie żartować i się z nią rozłączyli. Dopiero chyba za drugim razem się dodzwoniła. Potem przybiegła do nas – mówi dziennikarzom TVN-u pani Renata, sąsiadka i koleżanka 45-latki.

Zabił brat

Policja wiedziała, że sprawca zabrał samochód zamordowanej. Udało się go zatrzymać w Olsztynie na Warmii.

– Wiedzieliśmy, że sprawca zabrał samochód ofiary. Natychmiast rozpoczęły się nasze działania pościgowe i operacyjne. Doprowadziły one do bardzo szybkiego zatrzymania osoby podejrzewanej. Stało się to w Olsztynie, przed godz. 21 – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Jak się okazało, mordercą prawdopodobnie jest Paweł O. – brat ofiary. Jeszcze w dniu morderstwa rodzeństwo jadło wspólnie obiad u rodziców, u których Paweł O. mieszka.

– Paweł O. przyznał się do zabójstwa i złożył szczegółowe, drastyczne w swojej wymowie wyjaśnienia – poinformował Marcin Bagiński z Prokuratury Rejonowej w Mławie.

– Mężczyzna opowiadał, minuta po minucie, jak udał się do domu ofiary, jak między nimi wywiązała się rozmowa, a następnie nieporozumienie, a potem jak dokonał zabójstwa dodał.

Zabił z powodu głupiej sprzeczki?

O. opowiedział o morderstwie ze spokojem. – Zwracał uwagę, że tłem tego zabójstwa było pewne nieistotne i obiektywnie, i subiektywnie, nieporozumienie rodzinne sprzed lat – wyjaśnił Bagiński.

Szokujący jest motyw domniemanego sprawcy. – Raczej dotyczyło to relacji brat-siostra, różnicy wieku, tego typu nieporozumienie – wyjawił prokurator.

SJ

Uwaga! TVN

fot. ilustracyjne/fot. X/Polska Policja

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *