Włodzimierz CzarzastyWłodzimierz Czarzasty Fot. YouTube

Wszystko wskazuje na to, że lider Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, nie dostanie się do Sejmu. Mandat zabierze mu popularny radny Łukasz Litewka. AKTUALIZACJA: Włodzimierz Czarzasty jednak obronił mandat.

Włodzimierz Czarzasty to jeden z liderów Lewicy i szef Nowej Lewicy. Jego ugrupowanie najpewniej znajdzie się w nowej koalicji rządzącej, a tymczasem on… najpewniej wyląduje poza Sejmem!

To niespodziewany obrót zdarzeń. Czarzasty ma małe szanse na obronienie mandatu. Polityk próbował dostać się do parlamentu z okręgu sosnowieckiego. Nie przewidział tego, że w tym samym okręgu startuje bardzo popularny samorządowiec – Łukasz Litewka.

Tymczasem Lewica dostało wynik, który raczej nie powinien ich zadowalać. Stracą wielu posłów, a udział w rządzeniu będą mieli tylko dlatego, że KO i Trzecia Droga najpewniej nie będą miały wyboru i będą musiały ich wziąć.

Lewica. Lucky loosers tych wyborów?

Na łamach TymŻyjesz.pl pisaliśmy o trzech największych przegranych tych wyborów. To nasz tekst o Lewicy:

Lewica w 2019 miała prawie 13 proc., a teraz, według wyników late poll, ma 8,6 proc. Dla tej partii może to oznaczać stratę ok. 20 posłów.

To ogromna porażka Lewicy. Wyborcy lewicowego bloku odpłynęli do innych partii – być może nie byli gotowi na tak progresywną wizję Polski, jaką Nowa Lewica przedstawiała w kampanii (walka o zaimki, rozróżnianie kilkunastu różnych płci etc.), a być może nie spodobały im się wpadki lewicowych polityków w ostatnim czasie, jak na przykład nie znajomość wysokości stawki VAT.

Choć Lewica poniosła ogromną porażkę i straciła masę posłów, to jednocześnie może się cieszyć. Istnieje bowiem szansa, że zostanie zaproszona do koalicji rządzącej. Dlatego lewicowcy również „ponieśli zwycięstwo” – choć w zupełnie innym tego zwrotu znaczeniu niż PiS.

A jacy są dwaj pozostali przegrani? O tym więcej w tym tekście:

SJ

TymŻyjesz

Fot. YouTube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *