fot. ilustracyjne/fot. YT/polsatnews.pl

Czy Paweł Kukiz sprzedał się PiS? Wiele osób zarzuca to politykowi i eks-muzykowi. Sympatycy z kolei bronią go przekonując, że po prostu „robi swoje”. Spór na ten temat rozstrzyga sondaż, w którym wprost zapytano o ocenę Kukiza. Polacy mają jednoznaczne zdanie na jego temat.

„Super Express” przekazał na początku kwietnia, że „to już niemal pewne”, że Paweł Kukiz wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list PiS. Z kolei „Wirtualna Polska” donosi, że fundacja „Potrafisz Polsko!” będąca zapleczem eksperckim posła otrzymała 4,3 mln zł dotacji.

Kukiz i dotacje

31 stycznia Paweł Kukiz w Radiu ZET ogłosił, że nie ma już pieniędzy na działalność polityczną. Wyznał, że żałuje, iż nie pobierał państwowych subwencji.

Teraz może to nadrobić. Zaledwie 10 dni po jego wyznaniu premier Mateusz Morawiecki przyznał organizacji Kukiza pokaźną kwotę z pieniędzy podatników. Chodzi o dotację w wysokości 4,3 mln zł.

Za te pieniądze fundacja ma promować „referenda i istniejące w polskim prawie instrumenty zaangażowania obywateli”. Kukiz przekonuje, że fundacja tylko „opiekuje się” tym projektem i nie pozyskuje z tego tytułu żadnych pieniędzy.

Kukiz startuje z list PiS

W rozmowie z „Super Expressem” polityk zaś stwierdził, że „do tej pory współpracowało nam się (z PiS – red. TZ) bardzo dobrze, a teraz zrobili jeszcze kilka kroków do przodu”.

– Kukiz nie jest szczególnie stały w politycznych uczuciach. Jednak wiele wskazuje na to, że jego związek z PiS nie okaże się przelotnym romansem, jak ten z ludowcami, ale partyjnym małżeństwem potwierdzonym umową koalicyjną. Lider Kukiz’15 jeszcze niedawno mówił o zawieszeniu umowy programowej z PiS. Jednak teraz w rozmowie z nami wskazuje jasne strony współpracy i owoce związku, czyli konkretne ustawy przyjęte już przez Sejm – pisał SE.

Sam Kukiz uważa, że zachowuje się w porządku. Media przypominają jego deklaracje z 2015 roku, gdy głośno „przysięgał”, że „nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić” i „nie ma takiej opcji”. Czy Polacy mu wierzą?

„Nikt nie jest w stanie mnie kupić”

– W najnowszym sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski zapytaliśmy, czy po prawie 8 latach pracy w Sejmie, Paweł Kukiz pozostał wierny swoim słowom. Aż 79,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie – podaje wp.pl.

Odmienne zdanie na jego temat ma zaledwie 11,7 proc. badanych. 8,8 proc. zaś nie potrafiło odpowiedzieć na zadane pytanie.

Wygląda więc na to, że niezależnie od deklaracji, Paweł Kukiz uchodzi za polityka, który sprzedał się obecnej władzy. Czy było warto? Odpowiedź na to pytanie zna zapewne tylko on sam.

dj

wp.pl / se.pl / gazetaprawna.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *