Pixabay

W 2025 r. odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Już dziś niektórzy zastanawiają się, kto zostanie nową głową państwa. Okazuje się, że jest jeden poważny faworyt.

Kadencja Andrzeja Dudy kończy się w 2025 r. Ze względu na przepisy Konstytucji RP nie może on ubiegać się o kolejną reelekcję.

W związku z tym pojawia się pytanie, kto teraz zasiądzie w fotelu głowy państwa. Najnowszy sondaż United Surveys na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazeta Prawna” pokazuje pewne trendy, które widoczne są w polskiej polityce.

Liderem badania jest Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent Warszawy może liczyć na 24,5% poparcia. Drugie miejsce przypada Szymonowi Hołowni – 11,9%, natomiast podium zamyka Mateusz Morawiecki z wynikiem 9,9%.

Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Otóż aż 35,7% ankietowanych wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Kolejne miejsce w sondażu zajął Adrian Zandberg. Lider Partii Razem może liczyć na 2,7% poparcia ankietowanych.

Jeżeli chodzi o polityków PiS, badanie wskazali także Mariusza Błaszczaka (2,6%), Jarosława Kaczyńskiego (1,3%), Kacpra Płażyńskiego (1,4%) czy też Elżbietę Witek (1,2%). Nie wiadomo bowiem, kogo wystawi w wyborach największa partia opozycyjna.

Inną ciekawostką jest wynik Donalda Tuska. Na obecnego premiera chciałoby zagłosować zaledwie 0,9% badanych.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 8-10 grudnia 2023 r. Badanie to odbyło się z wykorzystaniem metod CATI i CAWI na grupie 1000 osób.

Bez względu na to, kogo wystawią partie polityczne w wyborach prezydenckich, czekają nas bardzo gorące miesiące. W 2024 r. odbędą się bowiem wybory samorządowe i europejskie.

PS

o2.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *