Sebastian Kulczyk Fot. YouTube / InCredibles Sebastiana KulczykaSebastian Kulczyk Fot. YouTube / InCredibles Sebastiana Kulczyka

Sebastian Kulczyk to dziedzic fortuny najbogatszego Polaka – nieżyjącego Jana Kulczyka. Miliarder na brak pieniędzy narzekać raczej nie może. Po świętach ku czci zmarłych jego portfel spuchnie jeszcze bardziej. To właśnie firma Kulczyka wyprodukowała prawie co drugi znicz, który stanie na polskich cmentarzach.

Rokrocznie podczas uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego Polacy wydamy ok. 600-700 mln zł. Sprzedawanych jest w tych dniach blisko 300 mln zniczy. Nie każdy wie, że co drugi znicz, który postawimy w tych dniach na grobach naszych bliskich, został wyprodukowany przez firmę Sebastiana Kulczyka.

Sebastian Kulczyk jest królem zniczy

Imperium Kulczyków skupia różne biznesy. Dzieci zmarłego Jana Kulczyka są obecne na wielu gałęziach polskiego i zagranicznego rynku.

Sebastian Kulczyk szefuje na przykład firmie Ciech Vitro. Forbes informuje, że „niemal co drugi szklany lampion do zniczy w Polsce pochodzi z fabryki Ciech Vitro z Iłowej”.

„Najpierw w hutach powstają dziesiątki milionów szklanych lampionów, które później producenci dekorują, wypełniają stearyną bądź plastikowymi wkładami. Znicze trafiają później do sieci handlowych, na stoiska pod cmentarzami, a nawet na stacje paliw i do placówek pocztowych” – podaje medium.

Dwa lata temu „segment opakowań Ciech wypracował 76 mln zł przychodów i 17 mln zysku EBITDA znormalizowanego, a wygenerowana marża stawia tę działalność w gronie najbardziej zyskownych biznesów Grupy Ciech”.

W tym roku firma Kulczyka ma się obłowić jeszcze bardziej. Już w drugim kwartale przychody Ciech Vitro wyniosły 47 mln zł.

W fabryce Ciech Vitro pracuje ok 190 osób. Tworzą one ok. 200 wzorów zniczy. Polacy dobrze znają te wzory – widzą je na co drugim grobie na polskich cmentarzach.

SJ

Forbes

Fot. YouTube / InCredibles

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Król zniczy jest jeden. Kulczyk obłowi się dzięki uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszkom”
  1. Poczytajcie kim był jego dziadek i jego ojciec. To jest resortowe dziecko któremu dziadek i ojciec utorowali drogę do bogactwa. On sam niczego by nie osiągnął…
    To ta sama drużyna co Mariusz Walter, Zygmunt Solorz i wielu, wielu, wielu innych TW…
    Po Transformacji Ustrojowej w 1989 roku nastał czas takich ludzi i trwa do dnia dzisiejszego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *