Kradzież koszyczka ze święconką.Kradzież koszyczka ze święconką. Fot. screen z nagrania

Sprzed kościoła w Iławie skradziono koszyczek ze święconką. Sprawcą okazał się starszy mężczyzna, który dość szybko został złapany. Perfidnie się tłumaczył.

Pewna mieszkanka Iławy przyszła do kościoła, by zgodnie z tradycją przed budynkiem, na specjalnie przygotowanym do tego stole, pozostawić koszyczek z pokarmami do poświęcenia. Weszła do budynku, by się chwilę pomodlić. Kiedy wróciła święconki już nie było. O wszystkim poinformowała proboszcza, a następnie informacja o tym zdarzeniu trafiła do policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze kradzież została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Sprawca kradzieży został szybko ustalony, a koszyczek w nienaruszonym stanie odzyskany. 60–latek za kradzież został ukarany mandatem. W perfidny i bezczelny sposób tłumaczył, że „koszyczek stał sam, to go zabrał”. Policja nie informuje, o jakiej kwocie mowa jeśli chodzi o mandat.

Służba chwali się natomiast, że sprawcę kradzieży koszyczka wielkanocnego udało się wykryć dzięki dobrym kontaktom dzielnicowego u lokalnej społeczności. Pomogło też nagranie z monitoringu, które można obejrzeć poniżej.

Źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Fot. screen z nagrania

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *