Rozbłysk nad Kijowem / Foto: screen Twitter/Latest in space

W sieci pojawiło się nagranie niesamowitego zjawiska na niebie nad Kijowem. W środę późnym wieczorem niebo nad Kijowem nagle rozświetlił błysk światła. Internet zalały spekulacje na temat tego, co może być przyczyną takiego zdarzenia. Pojawiły się nawet teorie o kosmitach.

Nagrania zostały opublikowane na Telegramie przez ukraińskiego dziennikarza i blogera Anatolija Sharii. Widać na nich niebo, na którym nagle pojawia się błysk bardzo jasnego światła.

Do sprawy odniosły się nawet ukraińskie siły powietrzne, które przekazały, że nie mają nic wspólnego z zaobserwowanym zjawiskiem. „Prosimy nie używać oficjalnych symboli sił powietrznych do tworzenia memów dla wroga!” – zaapelowano.

Jak podawał Reuters, kilka minut wcześniej szef kancelarii prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego Andrij Jermak opublikował nietypowy wpis na Twitterze. Zamieścił bowiem emotikon przedstawiający UFO.

W czwartek nad ranem nowe światło na sprawę rzucił komunikat Głównego Centrum Kontroli Specjalnej. Przekazano w nim między innymi, że zdarzenie miało miejsce o godzinie 21.57 czasu kijowskiego i „szacunkowe miejsce epicentrum wybuchu znajduje się w obwodzie kijowskim”.

„Zdarzenie ma prawdopodobnie związek z wejściem ciała kosmicznego w gęste warstwy atmosfery, szczegóły są ustalane” – przekazano.

W podobnym tonie wypowiedział się również rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat, który wskazał na wybuch meteorytu jako przyczynę błysku świata i podkreślił, że armia nie miała z tym nic wspólnego.

– Siły powietrzne jednoznacznie nie pracowały na tym kierunku. Działały one na kierunku wschodnim, gdzie zestrzeliły 10 szahedów – powiedział.

Odniósł się również do ogłoszonego w Kijowie alarmu przeciwlotniczego. – W kraju toczy się przecież wojnę. Na niebie pojawiło się coś niezrozumiałego, nieoczekiwanego dla wszystkich. Dlatego dowództwo ogłosiło alarm, by wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnił.

mx

Reuters/tvn24.pl/Twitter

Foto: screen Twitter/Latest in space

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *