Janusz Korwin-MikkeJanusz Korwin-Mikke Fot. YouTube

Sensacyjne doniesienia z Konfederacji. Po tym, jak Janusz Korwin-Mikke nie dostał się do Sejmu, spotkała go kolejna przykrość – został ukarany za swoje ostatnie wypowiedzi usunięciem z Rady Liderów i zawieszony w prawach członka.

„Zapadło postanowienie Sądu Partyjnego o wyrzuceniu Janusza Korwin Mikkego z Rady Liderów i zawieszeniu w partii. Jeśli złamie warunki zawieszenia Sąd Partyjny będzie rozpatrywał jego usunięcie z Konfederacji. Dość syndromu sztokholmskiego i tłumaczenia się z głupot” – napisał na Twitterze Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego. To on wnioskował o ukaranie Janusza Korwina-Mikkego.

Niedługo przed ogłoszeniem tych nowin Janusz Korwin-Mikke informował, że został wezwany przez władze partii na dywanik.

„Dzieje się! O 14.03 zadzwoniono do mnie, że Sąd Partyjny wzywa mnie na 15.00 na posiedzenie. Oczywiście zażądałem wyznaczenia innego terminu – co nie znaczy, że za 5 minut nie zostanę wyrzucony z Konfederacji. Jednocześnie zgodnie z zapowiedzią złożyłem wniosek w/s Szefa Sztabu” – napisał na X.

Co ciekawe – Janusz Korwin-Mikke także zamierzał złożyć wniosek do sądu partyjnego o ukaranie Witolda Tumanowicza. Starszy polityk twierdził, że narodowiec, który był także szefem sztabu, sabotuje jego kampanię.

SJ

X

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *