Jarosław Szymczyk Fot. YouTube

Generał policji odpalił granatnik w Komendzie Głównej Policji w Warszawie i, jak wykazała kontrola, nikt się tą sprawą nie zainteresował.

Gdyby ktoś zapomniał: 14 grudnia 2022 r. o godz. 07:50 w pomieszczeniu sąsiadującym z gabinetem Komendanta Głównego Policji miał miejsce wybuch.

Choć z początku próbowano wciskać opinii publicznej kit, że to niby coś związanego z pracami remontowymi (ot, szybki remoncik – wysadzenie pięterka), to szybko okazało się, że to gen. Jarosław Szymczyk, ówczesny szef całej polskiej policji, wysadził granatnik.

Jak to się stało? Otóż generał miał myśleć, że to nie granatnik, tylko… głośnik. Żeby tego było mało, to następnie okazało się, że jest to prezent, który generał przywiózł sobie z Ukrainy, ale nikt nie sprawdzał go na granicy, no bo jak to tak – szefa policji będą sprawdzać?

Sprawą żyła cała Polska, a Internet żyje nią do dzisiaj, bo memy nie pozwolą Szymczykowi długo jeszcze zapomnieć o tym, co się wydarzyło.

Jedynie policji nie żyła tą sprawą. Jak wykazała kontrola obecnego MSWiA, Biuro Spraw Wewnętrznych i ministerialne Biuro Nadzoru Wewnętrznego w ogóle nie rozpoczęły śledztwa.

– Jakby nigdy o tym najgłośniejszym wydarzeniu w historii polskiej policji się nie dowiedziały. To szokujące – powiedział dziennikarzom TVN24 jeden z pracowników MSWiA.

SJ

TVN24

Fot. YouTube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *