fot. ilustracyjne/reddit.com

Konfederacja od miesięcy krzyczy o likwidacji bądź obniżce wybranych podatków i zapewniała, że wie, jak to zrobić. Tymczasem okazuje się, że ich propozycja zmiany przepisów dotyczących podatku dochodowego to solidne zwiększenie daniny dla osób lepiej zarabiających.

Konfederacja złożyła wcześniej projekt ustawy o kwocie wolnej od podatku. Miała wynosić 60 tys. zł.

Jednak w projekcie były błędy. Mylono pojęcia kwoty zmniejszającej podatek i kwotę wolną od podatku.

Konfederaci szybko przygotowali poprawkę, której nie powstydziłaby się Lewica. De facto jest to powiększenie podatku dochodowego dla osób lepiej zarabiających.

– Miała być obniżka podatków a po autokorekcie Konfederacja proponuje 44% podatek dla dochodu powyżej 120 tys. zł. 12% dla dochodu powyżej 60 tys. (bez limitu) + 32% dla nadwyżki ponad 120 tys. 12%+32% = 44% – napisała w serwisie X doradczyni podatkowa Małgorzata Samborska.

Krótko mówiąc, Konfederacja przekonująca, że trzeba zmniejszyć podatki i wie, jak to zrobić, już na pierwszym posiedzeniu Sejmu pokazuje, że kłamała. Wygląda to słabo.

Wtopę skomentował także redaktor naczelny sprzyjającego wolnościowcom „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer.

– Piękny umysł podatkowy w Konfie działa nadal. A zasad jest prosta: jeżeli się ktoś na czym zna to taką ustawę napisze w 5 minut. Jeśli się nie zna, to nigdy nie napisze jej poprawnie, bo po prostu nie rozumie, jak ona działa – skwitował Sommer.

Sprawę skomentował Przemysław Wipler z Konfederacji, który jest współautorem projektu.

– Przetestowaliśmy jakość pracy dotychczasowych legislatorów klubu, nie zdali. Oblali poprawkę, komisu nie będzie. Przykre, ale trzeba będzie wyciągnąć konsekwencje – zapowiedział polityk.

dj

nczas.info

fot. ilustracyjne/reddit.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *