fot. ilustracyjne / fot. X / Sztab Generalny WP

W maju podczas ćwiczeń wojskowych w Tczewie na Kociewiu żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej zgubił karabin. Broń znalazło dwóch 15-latków, a na komendę policji zaniosła ją matka jednego z nich. Okazuje się, że zarzuty w sprawie usłyszy zarówno terytorials, jak i nastolatkowie.

Karabin podczas ćwiczeń wojskowych na Kociewiu zgubił żołnierz terytorialnej służby wojskowej z 71. batalionu lekkiej piechoty w Malborku.

Broń znalazło dwóch 15-latków, którzy korzystając z tego, że była ona niepilnowana, zabrali ją sobie.

Karabin zwróciła matka jednego z chłopaków. Kobieta odniosła broń na komendę policji.

Terytorials, który zostawił karabin bez opieki, odpowie za niedopełnienie obowiązku. Czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

– W postępowaniu przygotowawczym ustalono, że do utraty karabinu wyborowego BOR doszło w wyniku niedopełnienia obowiązku przez żołnierza terytorialnej służby wojskowej z 71. batalionu lekkiej piechoty w Malborku, który pozostawił ją bez należytego nadzoru – mówi kpt. Tomasz Tekliński z Żandarmerii Wojskowej w Elblągu na Żuławach. – Żołnierz usłyszał taki zarzut, przyznał się do zarzuconego mu czynu i złożył stosowne wyjaśnienia.

Zarzuty usłyszą jednak także nastolatkowie, którzy zabrali karabiny. Chłopacy odpowiedzą przed sądem dla nieletnich za nielegalne posiadanie broni.

SJ

Zawsze Pomorze

fot. ilustracyjne / fot. X / Sztab Generalny WP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *