fot. ilustracyjne/fot. STOP CHAM

Sebastian Majtczak, sprawca wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, został ujęty w Dubaju. Okazuje się jednak, że przestępca mógł wpaść w ręce służb wcześniej – w Turcji.

„Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową” – poinformował w mediach społecznościowych szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Okazuje się jednak, że Majtczak mógł zostać ujęty wcześniej – w Turcji. Informuje o tym portal BRD24.pl.

– Zabrakło dosłownie kilku minut, by odpowiednia informacja w systemach pojawiła się na lotnisku i byłby zatrzymany jeszcze w Turcji – wyjawia informator brd24.pl zbliżony do śledztwa. – Wiedzieliśmy jednak, gdzie odleciał – do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. No i tam udało się go zatrzymać. Przy tej akcji współpracowały trzy ministerstwa – sprawiedliwości, spraw zagranicznych i MSWiA – czytamy dalej.

Majtczak miał pecha. Polska całkiem niedawno, bo w marcu tego roku, ratyfikowała umowę między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi o współpracy prawnej w sprawach karnych. Być może sprawca wypadku na A1 o tym nie wiedział.

Mężczyzna ucieczką narobił sobie jeszcze większych kłopotów. Teraz pojawiają się informacje, że posługiwał się fałszywymi dokumentami. Za spowodowanie wypadku groziło mu 8 lat pozbawienia wolności. Teraz może pójść do więzienia na dłużej.

SJ

BRD24.pl

fot. ilustracyjne/fot. STOP CHAM

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *