fot. X / Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

To historia prawie jak z amerykańskiego pucybuta do milionera. Z tym, że wydarzyła się w Polsce, zaś stanowisko osiągnięto nie dzięki ciężkiej pracy, a politycznym koneksjom. Prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został człowiek, który wcześniej był kierownikiem szpitala psychiatrycznego w słynnych Tworkach.

Za PiS-u wójt Pcimia został prezesem Orlenu, więc KO nie mogła być gorsza. Szefem agencji od rolnictwa został były kierownik psychiatryka w Tworkach.

Wszystko dzięki Donaldowi Tuskowi. Premier powołał na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) byłego kierownika Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. profesora Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie Wojciecha Legawca.

Szpital ten funkcjonuje potocznie jako „szpital w Tworkach”. Wcześniej Legawiec był prezesem zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój. Było to w latach 2010-2019.

Wojciech Legawiec miał dawno temu styczność z rolnictwem. Pracował w strukturach ARiMR w latach 2003-2007. W 2001 roku był doradcą Czesława Siekierskiego, który obecnie jest ministrem rolnictwa i posłem PSL-Trzeciej Drogi.

Co ciekawe, Siekierki właśnie wręczył Legawcowi akt powołania na to stanowisko. Zupełny przypadek, prawda?

– Wojciech Legawiec został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko Prezesa @ARiMR_GOV_PL . Akt powołania wręczył dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi @CzSiekierski . Uroczystość odbyła się z udziałem Kierownictwa #ARiMR w siedzibie agencji – poinformowało na X Ministerstwo Rolnictwa.

ARiMR powstało w 1994 roku. Oficjalnie ma wspierać rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich.

Agencją kieruje prezes, którego mianuje premier. Składa się na nią Centrala, 16 Oddziałów Regionalnych oraz 314 Biur Powiatowych.

Jest to więc w praktyce kolejny łup, który posiada ekipa rządząca i w którym utrzymuje mnóstwo osób z naszych podatków.

dj

nczas.info / gov.pl / tymzyjesz.pl

fot. X / Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *