autobusAutobus Fot. Pixabay

22-letni mieszkaniec Gdyni po tym, jak został wyrzucony z pociągu, włamał się do autobusu stojącego na dworcu w Lęborku i ruszył nim w trasę. Kilka dni wcześniej ten sam chłopak ukradł MAN-a w województwie zachodniopomorskim.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę. 22-letni mieszkaniec Gdyni podróżował pociągiem z Świdwina do swojego rodzinnego miasta.

Brak biletu zmusił go jednak do tego, by opuścił pociąg w Lęborku. Innymi słowy – chłopak został tam wyrzucony z maszyny.

22-latek nie przejął się tym za bardzo i stwierdził, że do domu wróci autobusem. Nie miał jednak zamiaru być jedynie pasażerem.

Chłopak ukradł autobus marki SETRA z przydworcowego parkingu i ruszył nim w trasę. Złapać udało się go dopiero w Trójmieście.

22-latek wylądował w areszcie. Jak się okazało, to nie pierwszy jego wybryk tego typu.

Kilka dni wcześniej ten sam młody mężczyzna w woj. zachodnipomorskim próbował włamać się do ciężarowej Scanii i nią odjechać. To mu się nie udało, ale nie poddał się i włamał się do ciężarowego MAN-a.

MAN-em chłopak zajechał aż do Gdyni, gdzie zatrzymali go policjanci. Także i wtedy 22-latek przenocował w areszcie.

Teraz jednak przygody niespełnionego kierowcy autobusów najpewniej się skończą. „Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. W związku z przestępstwem dokonanym w Lęborku prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 22-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydawania dokumentów uprawniających do przekraczania granicy” – podaje portal Kryminalki.pl.

*Ps. To oczywiście żarty, a artykuł nie ma na celu obrażania kogokolwiek 😉

SJ

Kryminalki.pl

Fot. Pixabay, Canva

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *