fot. YT/Telewizja Republika

Nie schodzą emocje związane z brakiem wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Dosadnie na ten temat wypowiedział się Jarosław Kaczyński. Dla każdego członka PiS słowa te wywołują niewątpliwie grozę.

Brak wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego oznacza de facto koniec ośmioletnich rządów PiS. Ugrupowanie niepodzielnie rządziło Polską, doprowadzając do wybuchu wielkich afer i rozkładu wielu instytucji państwowych.

Dziś się to skończyło. 266 posłów zagłosowało przeciwko wotum zaufania dla Morawieckiego. „Za” głosowało tylko 160. Nikt się nie wstrzymał od głosu.

Kandydatem na premiera ze strony Sejmu został Donald Tusk. Najpewniej to on teraz obejmie władzę. Głosowanie odbędzie się o godz. 20.00.

Zaraz po zakończeniu głosowania nad wotum zaufania na temat jego wyników wypowiedział się szef PiS Jarosław Kaczyński. Słowa posła z pewnością budzą grozę u członków jego ugrupowania.

– Taka jest polityka. Nic nadzwyczajnego w tym nie ma. Rządy się zmieniają – ocenił Jarosław Kaczyński.

– Teraz jest pytanie na czym ta zmiana będzie polegać. Na razie wygląda, że będzie koniec polskiej demokracji – dodał Kaczyński.

– Premier przedstawił ogromne sukcesy naszego rządu. Sądzę, że doszło do społecznego nieporozumienia, ale taka jest demokracja. My to akceptujemy, będziemy walczyć. Kampania przeciwko PiS przekonała znaczną część społeczeństwa, że rzeczywistość urojona jest rzeczywista – mówił poseł Jarosław Kaczyński.

Na koniec zaznaczył, że PiS nie będzie totalną, ale „twardą” opozycją.

dj

se.pl

fot. YT/Telewizja Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *