Jarosław Kaczyński, Donald Tusk Źródło: YouTube

Donald Tusk postanowił reprezentować Koalicję Obywatelską w debacie TVP. Było to wyzwanie rzucone Jarosławowi Kaczyńskiemu. Lider PiS nie podjął jednak rzuconej rękawicy.

TVP nie była obiektywna za żadnych rządów, jednak po dojściu PiS-u do władzy Telewizji Polskiej zarzuca się stosowanie wyjątkowo bezczelnej propagandy prorządowej.

Z tego też powodu debata na TVP budzi tak duże emocje. Wielu komentatorów obawia się, że będzie ona skrojona pod PiS.

Mimo to przedstawiciele wszystkich komitetów postanowili stawić się w studiu.

Koalicję Obywatelską zamierza reprezentować jej lider – Donald Tusk. Polityk podejmuje spore ryzyko – w ostatnich tygodniach TVP poświęcała mu dużo czasu i to bynajmniej nie po to, by go chwalić.

To było jednak wyzwanie, które nieobecny od kilku lat w TVP lider Platformy Obywatelskiej rzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wiemy już jednak, że prezes PiS nie podejmie tego wyzwania.

– Mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze w sprawie wsi, bezpiecznej wsi – oświadczył Kaczyńśki. – Co wybrać? Czy rozmowę z kłamczuchem, jeszcze do tego człowiekiem zupełnie zależnym od innych, wiadomo od kogo. No żeby to chociaż był Weber. Ale on? No i jednak wybrałem Przysuchę – powiedział.

Kogo PiS wystawi przeciw Tuskowi? Mówi się, że być może Mateusza Morawieckiego, choć mógłby to być strzał w kolano – Morawiecki był bowiem doradcą Tuska w czasach, gdy rządziła Platforma. Inne nazwiska, które pojawiają się na „giełdzie”, to marszałek Elżbieta Witek i europoseł Dominik Tarczyński.

Częściowo wiadomo już, kto będzie reprezentował inne komitety. Trzecia Droga najpewniej wystawi szefa ludowców – Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Przez jakiś czas mówiło się, że Konfederację może reprezentować Ewa Zajączkowska-Hernik, która dobrze radziła sobie w debatach innych stacji i która reprezentuje bardziej umiarkowane poglądy ws. takich kwestii jak np. aborcja. Ostatecznie prawicowa koalicja wystawi jednak lidera Ruchu Narodowego – Krzysztofa Bosaka.

Bezpartyjnych Samorządowców reprezentować będzie Krzysztof Maj.

Nie wiadomo, kogo wystawi Lewica. Możliwe, że będzie to któryś z liderów – Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg lub Robert Biedroń. W grę wchodzi także wystawienie kobiety, by zamanifestować poglądy prezentowane przez to ugrupowanie.

SJ

TymŻyjesz

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *