fot. YT/Telewizja Republika

W sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski spytano polskich obywateli, czy według nich Jarosław Kaczyński powinien już odejść z polityki i zostawić partię komuś młodszemu.

„Czy po ostatnich wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie, w tym m.in. nazwaniu Donalda Tuska »niemieckim agentem«, zgadza się Pan/i, że prezes PiS powinien oddać stery w partii i przejść na polityczną emeryturę?” – pytali polskich obywateli ankieterzy United Surveys.

Aż 65,5 proc. ankietowanych stwierdziło, że tak – Kaczyński powinien odejść. 50,9 proc. badanych „zdecydowanie” opowiada się za tą opcją, a 14,6 proc. „raczej” optowałoby za tym, żeby prezes PiS dał już sobie spokój z polityką.

Przeciwnego zdania jest 20,8 proc. ankietowanych („zdecydowanie się nie zgadzam” – 14,1 proc.; „raczej się nie zgadzam” – 6,7 proc.).

13,7 proc. uczestników badania nie ma zdania w tej sprawie.

SJ

Wirtualna Polska

fot. YT/Telewizja Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *