Jarosław Kaczyński Źródło: YouTubeJarosław Kaczyński Źródło: YouTube

– Prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia – wyznaje szczerze prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński ma tytuł naukowy doktor nauk prawnych. W pewnym momencie swojej kariery wykładał nawet na uczelni.

Dlatego dziwić może to, iż teoretycznie lider partii rządzącej nie skończył (przynajmniej legalnie) szkoły podstawowej.

„Zdałem nielegalnie”

– Zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie – po odkręceniu tego – znalazłem się w liceum na Woli. Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem 11. klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia – wyjawia prezes Kaczyński w biografii „Polska naszych marzeń”.

– Los tego odwołania zależał ostatecznie od rady pedagogicznej. I rada pedagogiczna głosowała za oblaniem mnie. A mimo to Kuberski spowodował, że klasy nie powtarzałem. Chyba zorientował się, że trzymanie mnie dłużej w tej szkole nie ma sensu. Tyle że wysłano mnie do kolejnej szkoły: Mikołaja Kopernika na Woli, gdzie zdałem egzaminy – mówi z kolei wicepremier i szef PiS-u w „Alfabecie braci Kaczyńskich”.

Choć w podstawówce Kaczyńskiemu nie szło, to na studiach się obronił i ma tytuł doktora nauk prawnych. Polityk twierdzi, że jego tytuł naukowy jest w pełni legalny.

Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny, ze względu na jego dawną konstrukcję prawną. Bo w zasadzie nie trzeba mieć dyplomu, żeby robić doktorat. On jest niezależny od wykształcenia. Mogę się bronić doktoratem, a poza tym mam prawdopodobnie legalnie skończone dziewięć klas – stwierdził Kaczyński.

SJ

„Super Express”, WP

Fot. YouTube / Oko.press

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *