Jarosław Kaczyński FOt. TikTok

Jarosław Kaczyński ma łatkę wiecznego kawalera. Tymczasem na proteście pod aresztem, w którym umieszczono Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika pojawił się w towarzystwie tajemniczej kobiety, którą trzymał za dłoń.

„We wtorek po godz. 19 do Pałacu Prezydenckiego weszli policjanci i wykonali nakaz aresztowania [Mariusza Kamińskiejgo i Macieja Wąsika]” – poinformował wczoraj Polsat News.

Policja miała wykorzystać fakt, że prezydenta nie było w Pałacu Prezydenckim, bo akurat przebywał w Belwederze na spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.

Przypomnijmy, że 20 grudnia prokuratura skazała obu polityków prawomocnym wyrokiem w związku z aferą gruntową z 2007 roku.

Problem w tym, że Andrzej Duda ułaskawił polityków, tylko zrobił to zanim zapadł prawomocny wyrok. Obecnie mamy w Polsce okropny bałagan prawny, więc instytucje sprzyjające PiS-owi twierdzą, że prezydent miał prawo to zrobić, a te, które sprzyjają Platformie, że nie miał.

Rozwiązaniem mogłoby być ponowne ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika, ale prezydent nie chce tego zrobić, bo podważałby tym własne działania.

Kaczyński na proteście szedł za dłoń z tajemniczą kobietą

Pod aresztem, w którym zamknięto zatrzymanych polityków, odbył się protest. Zjawił się na nim także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Poseł wygłosił płomienne przemówienie, ale nie ona zwróciło uwagę internautów. Wszyscy są zszokowani tym, że Kaczyński pojawił się z kobietą, którą trzymał za dłoń.

Zdaje się, że tajemnicza pani, to Janina Goss (choć nagrania są niewyraźnie). Jeśli tak, to jest to osoba, która pożyczyła Jarosławowi Kaczyńskiemu pieniądze i która przez poprzednią władzę została umieszczona w radzie nadzorczej Orlenu.

Oczywiście poza tym, że Kaczyński trzymał kobietę za dłoń, nie ma żadnych przesłanek, by sądzić, że jest z nią w związku.

@onet

Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik zostali zatrzymani przez policję na terenie Pałacu Prezydenckiego. Informacje na ten temat pojawiły się po godz. 19. Politycy trafili do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII przy ul. Grenadierów, a następnie zostali przewiezieni do aresztu śledczego w Warszawie-Grochowie. Na miejscu pojawił się Jarosław Kaczyński.

♬ dźwięk oryginalny – onet

SJ

TymŻyjesz, TikTok

Fot. TikTok

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *