Pixabay

Wenecja to jedno z najbardziej turystycznych miast świata. Jego władze, chcąc ograniczyć liczbę gości, zamierzają wprowadzić obowiązek zakupu biletów.

Jak zapowiedział Luigi Brugnaro – burmistrz Wenecji, miasto wprowadzi bilety wstępu dla turystów. System ten ma zacząć obowiązywać od wiosny 2024 r.

Według informacji podanych przez portal next.gazeta.pl, opłata ma wynieść 5 euro, co daje ok. 22 zł. Zakup będzie obowiązkowy dla osób, które zatrzymają się w Wenecji na kilkugodzinne zwiedzanie.

Na szczęście bilety nie zawsze będą obowiązkowe. Otóż zgodnie z zapowiedziami wymóg ten ma dotyczyć osoby, które przyjadą do Wenecji w godzinach 8:30–16:30 w dniach 25–30 kwietnia, 1–5 maja oraz we wszystkie weekendy do 13–14 lipca. Wówczas miasto odwiedza najwięcej gości.

Wenecja to pierwsze miasto na świecie, które ma zamiar wprowadzić system biletów. Ma to związek z ogromną liczbą turystów.

– Nie jest to sposób na zarabianie pieniędzy, lecz na „rezerwację miasta” – wyjaśnia burmistrz.

Brugnaro cieszy się, że Wenecja jest tak popularna, ale widzi w tym problem. Mieszkańcy od dawna widzą uskarżają się na ogrom gości.

– Prosimy jedynie o szacunek dla tych, którzy tu mieszkają, studiują i pracują oraz tych, którzy chcą tu przyjechać i zamieszkać – dodał.

Wprowadzenie systemu biletów raczej na pewno nie rozwiąże problemu z nadmiarem turystów w Wenecji. Konieczne będą inne rozwiązania, które poprawią komfort życia tego miasta.

Z całą pewnością za jakiś czas w ślady Wenecji pójdą inne miasta. Za jakiś czas może też będziemy płacić za zwiedzanie np. Krakowa.

PS

next.gazeta.pl / natemat.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *