jarosław kaczyński pisfot. YT/Janusz Jaskółka

Prezes PiS-u, Jarosław Kaczyński, zamierza stworzyć własne media, w których umieściłby dziennikarzy obecnego TVP.

Kaczyński ma zamiar powołać do życia media, które współtworzyłyby sieroty po obecnym TVP. Zdaniem prezesa PiS są do dziennikarze, „którzy podjęli trud, ale jednocześnie i ryzyko funkcjonowania w polskich mediach”.

Kaczyński stworzy własne media?

Swój pomysł Jarosław Kaczyński ogłosił podczas inauguracji IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale (woj. łódzkie).

— Ogólne wymiary sytuacji są znane. Po pierwsze musimy przeprowadzić analizę tego, co się stało i mieć plan na dalsze działania: te ofensywne i defensywne. Jeśli chodzi o pierwszą sprawę, mieliśmy do czynienia z szeregiem błędów z naszej strony mówił prezes PiS.

Kaczyński spodziewa się, że nowa władza zrobi czystki w TVP. Prezes PiS najwyraźniej bardzo martwi się o dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Polityk ma pomysł, co zrobić, by zapewnić byłym pracownikom publicznej TV zatrudnienie. Szef PiS zamierza stworzyć własne media.

— Stoi przed nami ogromne wyzwanie, żeby stworzyć jednak media dużo większe niż obecna Strefa Wolnego Słowa. I doprowadzić do tego, że jednak ten nasz przekaz medialny będzie funkcjonować przekonywał prezes PiS.

— Ludzie, którzy podjęli trud, ale jednocześnie i ryzyko funkcjonowania w polskich mediach, będą mieli i zatrudnienie, i możliwość przekazywania prawdy o tym, co dzieje się w Polsce powiedział Kaczyński.

Być może Jarosław Kaczyński zamierza zostać drugim ojcem Rydzykiem. Polityk, dzięki mediom toruńskiego zakonnika oraz TVP z czasów „dobrej zmiany”, dobrze wie, że poparcie telewizji i radia może przełożyć się na sukces wyborczy. A może prezes PiS po prostu szuka sobie nowego zajęcia na „emeryturę”?

SJ

Onet

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *