fot. Ig/januszkorwinmikke

Były poseł Janusz Korwin-Mikke usłyszał zarzuty prokuratorskie w związku z kierowaniem pojazdem bez uprawnień. Zdarzenie to miało miejsce już jakiś czas temu, ale chronił go immunitet poselski.

Korwin-Mikke wyraził zgodę na upublicznienie swojego wizerunku w związku z tą sprawą.

– Janusz Korwin-Mikke przyznał się do winy i złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania – wyjaśnił prok. Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga i dodał, że działania w tej sprawie zmierzają ku końcowi.

Brak prawa jazdy u Janusza Korwin-Mikkego wyszedł na jaw przy kolizji w grudniu 2020 roku. Wówczas były poseł spowodował kolizję w Otwocku.

– Kierujący samochodem fiat punto w trakcie manewru włączania się do ruchu, skręcając w prawo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki scania, którym kierował 23-latek. W trakcie czynności ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń – informowała wówczas policja.

Policję wezwano ze względu na fakt, że drugi kierowca miał umowę leasingową. Policjanci wówczas stwierdzili brak prawa jazdy u Janusza Korwin-Mikkego.

W rozmowie z Polsat News były poseł powiedział, że nie miał prawa jazdy, ale dlatego, że zostało mu zabrane, a nie z powodu utraty ważności. Wówczas polityka chronił immunitet. Nie można było postawić mu zarzutów.

Obecnie jednak Korwin-Mikke posłem już nie jest.

– Ledwo naruszyłem kurz tego pojazdu, a tu wielka afera – skomentował były poseł.

– Sąd umorzy postępowanie, przez co będzie miał w końcu święty spokój, bo ta sprawa ciągnie się chyba z dziesięć lat – dodał Janusz Korwin-Mikke.

Jeśli jednak sąd zadecyduje inaczej, politykowi grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

dj

polsatnews.pl

Ig/januszkorwinmikke

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *