fot. Ig/januszkorwinmikke

Janusz Korwin-Mikke przekazał, że ma wielu chętnych do nowej partii. Wygląda na to, że polityk utworzy nowe ugrupowanie, które będzie konkurencją dla Konfederacji Wolność i Niepodległość Krzysztofa Bosaka i Przemysława Wiplera.

Janusz Korwin-Mikke był współtwórcą Konfederacji WiN i liderem partii KORWiN. Oddał przed wyborami władzę Sławomirowi Mentzenowi, który zmienił nazwę ugrupowania wolnościowego na Nowa Nadzieja (NN).

Jak się okazało, pod rządami Mentzena partia przeszła drastyczną zmianę. Pojawił się Przemysław Wipler, który de facto zaczął grać pierwsze skrzypce po wolnościowej stronie Konfederacji WiN.

Doszło też do niespotykanej rzeczy. Lider wolnościowców – Sławomir Mentzen – poległ w debacie z Ryszardem Petru. TUTAJ pisaliśmy więcej na ten temat.

Zniknęły też sztandarowe hasła wolnościowców, jak likwidacja przymusu ZUS czy wyjście z UE. Zaczęły się nawet ataki na Janusza Korwin-Mikkego, szczególnie po wyborach.

Korwin-Mikke nie został ponownie wybrany. Jego miejsce zajmie żona jednego z liderów Konfederacji WiN Karina Bosak.

Odchodzący z parlamentu poseł otrzymał informację – ogłoszoną publicznie – że nie będzie miał miejsca do startu. W efekcie Janusz Korwin-Mikke zaczął zapowiadać utworzenie nowej partii. Jak teraz ogłosił, chętnych jest sporo.

– Duży natłok zgłoszeń do nowej partii i filtr poczty czasem nawala. Ktoś napisał, że to rozwiązanie „nieprofesjonalne”. Może to i prawda – ale Arkę Noego zbudowali amatorzy, a „Titanica” profesjonaliści – napisał w serwisie X Janusz Korwin-Mikke wskazując wprost, że chętnych jest wielu.

– Proszę nie wysyłać zgłoszenia po raz drugi, natomiast dla nowych zgłoszeń: kody są na końcu: te same, ale podobno był to problem ze spacjami, proszę więc nie dodawać spacyj w TEMACIE, bo sortowanie zgłoszeń jest kłopotliwe – zaapelował polityk.

dj

X / tymzyjesz.pl

fot. Ig/januszkorwinmikke

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *