fot. banbye.com / wRealu24

Janusz Korwin-Mikke odniósł się do sytuacji z fundacją Patriarchat i ataków medialnych na niego z powodu wypowiedzi członka fundacji Patriarchat. Zwrócił uwagę, że organizacja nie ma nic wspólnego z Konfederacją, zaś sztab wyborczy partii zabronił mu prostować kłamstwa medialne w trakcie kampanii wyborczej. Ocenił się również jako „bardzo zdyscyplinowanego człowieka”.

Korwin-Mikke był gościem telewizji internetowej wRealu24. W rozmowie z Dominikiem Cwikłą odniósł się do głośnej sprawy z fundacją Patriarchat. Polityk podkreślił, że Konfederacja „wolała stracić parę punktów procentowych, byle mnie zniszczyć”.

– Przypominam, że poszedłem na spotkanie Patriarchatu – ja jestem zwolennikiem patriarchatu oczywiście – jak się dowiedziałem, że powstaje fundacja o nazwie Patriarchat byłem bardzo ciekawy, co tam jest. Nikogo nie znałem – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

– I tam przemawiał pan Roland Lasecki i on powiedział słynne zdanie, że „kobiety, żony powinny być traktowane jak dobytek męża, część inwentarza„. No i oburzenie poszło straszne, ale co to ma wspólnego ze mną i z Konfederacją? – zapytał Korwin-Mikke.

– Na sali było trzech członków Konfederacji, co na 40 osób jest mniej, niż w społeczeństwie procent konfederatów. I pan Lasecki jest akurat wrogiem Konfederacji – ocenił.

– Zamiast powiedzieć, że to fałszerstwo, że to nie ma nic wspólnego z Konfederacją, to oni [sztab wyborczy Konfederacji – red. TZ] woleli się przyznać, przeprosić za mnie i zabronili mi prostować, zabronili mi pozwać tych, co fałszowali tę sprawę, do sądu. To jest jawny sabotaż – stwierdził nestor prawicy wolnościowej.

Wówczas wtrącił się prowadzący program Dominik Cwikła

– Ale pan się zgodził na to? – zapytał Cwikła.

– A co się miałem nie zgodzić? Jest w tej chwili sztab wyborczy i ja podlegam sztabowi. Ja jestem człowiekiem bardzo zdyscyplinowanym – ocenił Janusz Korwin-Mikke.

– Jeżeli biorę udział w drużynie, to słucham kapitana drużyny i koniec. A co ja myślę po meczu, to jest oczywiście inna para kaloszy – podsumował.

dj

banbye.com / tymzyjesz.pl

fot. banbye.com / wRealu24

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Dominik Cwikła
Śledź nas!

By Dominik Cwikła

Współtwórca i pomysłodawca portalu TymŻyjesz.pl. Dziennikarz i publicysta. Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Od marca 2023 pracuję w tv wRealu24, od listopada jestem redaktorem naczelnym telewizji. Z przeszłości warto wspomnieć: Wydawanie Gazety "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było" w Radiu SIM oraz w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach, m.in. jako wicenaczelny wSensie.pl oraz dziennikarz nczas.com. Prowadziłem programy w NCzasTV, Mediach Narodowych, Korona TV i Krul TV. Obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Zachęcam do wspierania tego portalu poprzez postawienie wirtualnej kawy https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *