fot. X/Yasser

Izraelski minister obrony Joaw Galant poinformował, że Izrael zablokował całkowicie Strefę Gazy. Jak podkreślił, obszar ten nie obecnie dostaw żywności, elektryczności i paliw.

– Wydałem instrukcję w sprawie natychmiastowego odcięcia dostaw wody do Strefy Gazy – powiedział minister energetyki Izraela Israel Katz.

Minister dodał, że energia i paliwa nie są dostarczane od dwóch dni do Gazy.

– Walczymy ze zwierzętami w ludzkim ciele, dlatego postępujemy adekwatnie – oznajmił wcześniej izraelski minister obrony Joaw Galant cytowany przez izraelskie media.

Reuters przekazał, że izraelskie wojsko miało wyprzeć dziś rano siły Hamasu z osiedli w pobliżu Strefy Gazy. W międzyczasie w Jerozolimie i w Tel Awiwie rozległy się syreny alarmowe z powodu ostrzału ze Strefy Gazy.

Opinia publiczna zwraca uwagę, że obie strony dopuszczają się zbrodniczych działań. Wcześniej pojawiły się informacje o zabijaniu cywili przez Hamas. Z kolei Izrael ostrzelał w większości obiekty cywilne w Strefie Gazy, zresztą nie pierwszy raz.

W wyniku izraelskiego ostrzału Strefy Gazy na miasto Dżabalija pociski spadły na obóz dla uchodźców. Arabskie media poinformowały o co najmniej 50 ofiarach śmiertelnych. Wskazano również, że Izrael miał ostrzelać zatłoczony bazar.

W wyniku działań zbrojnych zginęło po obu stronach około 1,2 tys. osób. Wśród ofiar są cudzoziemcy.

Wiadomo, że zginęli m.in. obywatele Francji, Nepalu, Ukrainy, USA i Zjednoczonego Królestwa. Wśród porwanych przez Hamas jest osoba z polskim obywatelstwem.

Po stronie izraelskiej zginęło ponad 700 osób. 2,3 tys. zostało rannych. 22 osoby są w stanie krytycznym, ponad 300 jest w stanie poważnym. Po stronie palestyńskiej w wyniku izraelskich nalotów zginęło 413 osób, w tym 78 dzieci. 2,7 tys. osób zostało rannych.

dj

rmf24.pl / polsatnews.pl

fot. X/Yasser

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *