Ile będzie kosztowała odbudowa Ukrainy? Źródło: PixabayIle będzie kosztowała odbudowa Ukrainy? Źródło: Pixabay

Bank Światowy policzył, ile będzie kosztowała odbudowa Ukrainy. Mowa o ogromnej kwocie, które nieustannie rośnie z powodu wojny.

Ile będzie kosztowała odbudowa Ukrainy? Bank Światowy liczy, że wyniesie ona 411 miliardów dolarów. 14 miliardów potrzebnych jest już w tym roku. Najpilniejsza będzie odbudowa sektora mieszkalnego, transportu i infrastruktury energetycznej.

Ile będzie kosztowała odbudowa Ukrainy? Skąd pieniądze na odbudowę Ukrainy?

Pieniądze, które są potrzebne do odbudowy ukraińskiego państwa, aż dwukrotnie przewyższają PKB Ukrainy z 2021 roku – czyli jeszcze sprzed wojny.

Co więcej – kwota wyliczana na odbudowę Ukrainy wciąż rośnie. Wcześniejsza kwota podawana przez ekspertów wynosiła 350 miliardów dolarów.

Niestety – czym dłużej będzie trwała wojna, tym większe pieniądze będą potrzebne.

– Dziękujemy Bankowi Światowemu za jego analizę, która będzie dla nas i naszych partnerów ważną pomocą podczas przygotowywania przyszłych projektów odbudowy – podkreślił w oświadczeniu ukraiński premier Denys Szmyhal.

Jeszcze większe sumy padają w wyliczeniach przygotowanych przez stronę ukraińską. Mowa tu nawet o 750 miliardach dolarów.

SJ

Rzeczpospolita

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *