fot. Fb/Les ami.es de la Bourges/X/Léo Chapuis (kolaż TZ)

Zakonnica ze Wspólnoty Misyjnej Notre-Dame powaliła na ziemię ekologa protestującego przeciwko budowie kościoła. Nagranie z wydarzenia obejrzano kilka milionów razy!

Zakonnica powalająca ludzi to niecodzienny widok. Zdarzenie miało miejsce we wsi Saint-Pierre-de-Colombier we Francji w departamencie Ardeche. Znajduje się tam plac budowy.

Zebrali się tam ekolodzy sprzeciwiający się postawieniu kościoła. Jak przekonują, projekt znajduje się na terenie regionalnego parku przyrody. Inwestycja zaś powstaje bez odpowiednich pozwoleń.

Ponadto ekolodzy twierdzą, że napływ dużej ilości katolików może zdegradować środowisko naturalne. Stąd ich protesty.

Francuskie media podają, że powstający obiekt ma pomieścić 3,5 tys. osób. Inwestycję sfinansowano z darowizn w wysokości 18 mln euro.

W związku z powyższym ekolodzy zorganizowali protest. Francuskiej telewizji udało się nagrać bardzo nietypowe zjawisko, mianowicie siostrę zakonną powalającą uciekającego ekologa.

W ciągu czterech dni materiał w serwisie X obejrzano prawie 5 milionów razy. Jak podają francuskie media, zakonnice były na miejscu, by chronić plac budowy przed ekologami.

– Nie spodziewałem się tego. Spodziewałem się, że zakonnice będą rozsądne, jeśli chodzi o porządek publiczny – powiedział potem Sylvain Hérenguel z Association pour l’Avenir de la Vallée de la Bourges (Stowarzyszenie na rzecz przyszłości doliny Bourges) w rozmowie France 3.

Jak widać, w siostrach jest bardzo dużo życia i determinacji. Waszym zdaniem zachowała się słusznie, czy jednak przesadziła? A może to ekolodzy szukają problemów na siłę?

dj

polsatnews.pl

fot. Fb/Les ami.es de la Bourges/X/Léo Chapuis (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *