fot. Fb/Polícia SR - Trnavský kraj

Choć brzmi niewiarygodnie, to nie jest fejk, fotomontaż ani wyreżyserowany film! Policja w Trnawskim kraju na Słowacji obejrzała nagranie zrobione, pojazdowi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że za kierownicą siedział pies!

Sytuacja miała miejsce 28 września. Policjanci z Trnawy prowadzili rutynową kontrolę drogową.

Funkcjonariusze zobaczyli jadącą szybko Skodę. Radar pokazał, że pojazd poruszał się z prędkością 61 km/h, choć obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci postanowili obejrzeć nagranie, by przyjrzeć się pojazdowi. Nie mogli uwierzyć własnym oczom i nie dziwne. Zamiast człowieka, na miejscu kierowcy siedział uśmiechnięty pies!

– Zamiast kierowcy policjanci zobaczyli brązowego psa myśliwskiego, który uśmiechał się pięknie do kamery, siedząc posłusznie za kierownicą Skody i wypatrując z nadzieją młodych saren – napisała Trnawska policja na Facebooku, zamieszczając zdjęcia.

Policjanci zatrzymali auto. Jak się okazało, pojazd był kierowany przez 31-letniego mężczyznę. Pies – jak twierdził kierowca – akurat wskoczył na jego kolana tuż przed nagraniem.

Funkcjonariusze chcieli to potwierdzić, ponownie oglądając nagranie. Nie było jednak nic takiego widocznego, zaś w aucie nie było śladów ruchu.

31-latek dostał mandat za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W komunikacie nie zaznaczono jednak, czy powodem była tylko nadmierna prędkość, czy również niewłaściwy sposób przewożenia psa.

Policja z Trnawskiego kraju przy tej okazji zaapelowała o ostrożność i przestrzeganie przepisów dotyczących transportu zwierząt.

– Nawet małe zwierzę może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia podczas jazdy. Aby temu zapobiec, istnieje wiele systemów ochronnych, z których właściciele zwierząt powinni zdecydowanie korzystać – podkreślono w komunikacie.

dj

polsatnews.pl

fot. Fb/Polícia SR – Trnavský kraj

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *