fot. Policja

Warszawscy policjanci zatrzymali 62-latka, który wyłudził od kobiet około 20 tys. zł. Podawał się za hiszpańskiego księcia. Teraz grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jak tu dziś zaufać ludziom? Okazuje się, że oszuści działają sprawnie nie tylko w Internecie! Przekonały się o tym kobiety, które uwierzyły, że pomagają arystokracie z Hiszpanii, który ma chwilowe problemy finansowe.

– Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 62-latka, który podawał się za zamożnego arystokratę. Fałszywy, hiszpański hrabia roztaczał wokół siebie aurę opływającego w luksusy starszego mężczyzny. Obwieszony złotem i markowymi zegarkami pozował na tle rzekomo swojego prywatnego odrzutowca, jachtu oraz drogich sklepów w prestiżowych lokalizacjach – podaje Komenda Rejonowa Policji I – Śródmieście na swojej stronie.

Co ważne, nie było to oszustwo przez Internet, ale „na żywo”. Jak podaje policja, 62-letni oszust „zaczepiał przypadkowe kobiety na lotniskach i dworcach”.

– Przy kawie czy drinku opowiadał im o swoim bujnym życiu towarzyskim, pokazywał zdjęcia z egzotycznych podróży, chwaląc się jednocześnie znajomościami wśród hiszpańskich elit. Dzięki takim kłamstwom 62-latek wzbudzał zaufanie swoich ofiar, które bardzo szybko przynosiło zamierzony przez niego efekt – czytamy na stronie KRP I – Śródmieście.

Mężczyzna przekonywał, że ma chwilowe problemy finansowe. Wynikać miały z zablokowania jego kart płatniczych przez bank.

Następnie prosił kobiety o pożyczenie mu różnych kwot pieniężnych, by mógł wrócić do domu samolotem. Innym powodem pożyczki miał być zabieg medyczny.

Oszust w zamian oferował zaproszenie do Hiszpanii do jego willi. Kobiety mogłyby gościć się w luksusowych warunkach.

– Policjanci mają oficjalne zawiadomienia od dwóch pokrzywdzonych kobiet, które straciły w ten sposób blisko 20 000 złotych. Śledczy podejrzewają jednak, że oszukanych w ten sposób osób, które z rożnych powodów nie zgłosiły jeszcze sprawy na policję, może być znacznie więcej – poinformowała policja.

Ponadto oszust był już wcześniej znany policji. Karano go za podobne przestępstwa.

– 62-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące – przekazała policja.

Swoją drogą, patrząc po zdjęciu, czy uwierzylibyście takiemu człowiekowi, że jest arystokratą z Hiszpanii?

dj

srodmiescie.policja.gov.pl

fot. Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *