fot. YT/ABC7 News Bay Area

Hamas wypuścił wczoraj w ramach zawieszenia broni z Izraelem 17 zakładników. Wśród nich jest 4-letnia Abigail Edan. Ma izraelsko-amerykańskie obywatelstwo i straciła oboje rodziców.

Hamas wypuścił wczoraj 17 zakładników. 14 z nich to obywatele Izraela. Troje to obcokrajowcy.

Armia izraelska przekazała, że uwolnieni zakładnicy są już pod opieką Czerwonego Krzyża.

– Hamas poinformował o uwolnieniu 13 Izraelczyków, trzech Tajlandczyków i Rosjanina. Z wcześniejszych informacji przekazanych przez portal Times of Israel wynika, że wśród 14 Izraelczyków jest osoba posiadająca również obywatelstwo Rosji. Hamas ogłosił, że uwolnił ją dodatkowo, obok 13 Izraelczyków przewidzianych w porozumieniu o zawieszeniu broni – wskazało Radio ZET.

Wśród uwolnionych jest 4-letnia Abigail Edan. CNN podało, że ma amerykańskie i izraelskie obywatelstwo.

– To pierwsza wypuszczona z niewoli Hamasu Amerykanka. Później informację o uwolnieniu 4-latki potwierdził prezydent USA Joe Biden – czytamy.

– Abigail jest wolna i przebywa teraz w Izraelu. Przeżyła straszliwą traumę. W niewoli obchodziła swoje urodziny. Jill (Biden) i ja wraz z wieloma Amerykanami modlimy się, aby wszystko było z nią w porządku – powiedział prezydent Biden.

Dziewczynka została porwana przez Hamas 7 października. Wówczas zginęli jej rodzice. Była najmłodszą osobą wśród porwanych przez Hamas.

W ciągu czterech dni rozejmu uwolnionych ma zostać 50 izraelskich zakładników. W zamian Izrael ma wypuścić 150 Palestyńczyków.

dj

radiozet.pl

fot. YT/ABC7 News Bay Area

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *