Grzegorz Braun Fot. XGrzegorz Braun Fot. X

Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zarekomendowała odebranie immunitetu posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi.

We wtorek odbyło się głosowanie członków Sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Członkowie komisji zdecydowali się zarekomendować uchylenie immunitetu poselskiego Grzegorzowi Braunowi – prezesowi Konfederacji Korony Polskiej, która stanowi najbardziej radykalne skrzydło Konfederacji.

Parlamentarzysta jest oskarżony o następujące czyny, których miał dokonać w latach 2022-2023:

  1. Naruszenie nietykalności cielesnej Łukasza Szumowskiego.
  2. Pomówienie Łukasza Szumowskiego, że ten był rzekomo pijany.
  3. Zniszczenie choinki bożonarodzeniowej stojącej w sądzie.
  4. Uszkodzenie mienia (głośniki, mikrofon i laptop) na przerwanym wykładzie na temat Holokaustu.
  5. Naruszenie miru domowego, gdy odmówił opuszczenia Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie pomimo żądań dyrektora.
  6. Publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej polegające na zgaszeniu gaśnicą chanukiji.
  7. Naruszenie nietykalności cielesnej Magdaleny Gudzińskiej-Adamczyk przez pryśnięcie jej w twarz gaśnicą.

Podczas komisji Braun wielokrotnie zabierał głos, twierdząc, że oskarżenia przeciwko niemu są spreparowane.

Polityk żartował także z faktu, że Niemcy oskarżają go o zniszczenia mienia w Warszawie, co na tle wydarzeń z XX wieku wydawało mu się zabawne.

– Czy rzeczywiście biuro prawne ostaje przy swoim osądzie, wiedząc, że prokuratura obejmuje ściganiem te przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego, które dotknęły osoby z jakiegoś względu niepełnosprawne prawnie, a więc niepełnoletnie, obarczone jakimś deficytem intelektualnym, fizycznym mówił poseł.

– Czy rzeczywiście Niemcy w Warszawie są takim niepełnosprawnym dzieckiem specjalnej troski prokuratury? – zapytał Braun.

– Niemcy w Warszawie, którzy chcą mnie procesować za zniszczenie mienia. To będzie proces rzeczywiście i XX i XXI stulecia – Niemcy dochodzą sprawiedliwości ws. mienia zniszczonego w Warszawie. Na kim? Na pośle, który przerwał antypolską narrację snutą bezczelnie przez Niemców i Żydów za namaszczeniem i przy udziale wyższej uczelni stołecznej – stwierdził polityk Konfederacji.

SJ

Fot. X, YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *