fot. ilustracyjne/fot. YT/TVP Info

43-letni Michał B. został skazany za to, że w ubiegłym roku groził Donaldowi Tuskowi. B. tłumaczył się tym, że był pijany i zdenerwowany zapowiedziami Tuska w sprawie likwidacji 13 emerytury i 500+.

Michał B. groził i znieważał Donalda Tuska, za co został oskarżony. W czwartek rano Sąd Rejonowy w Sopocie wydał wyrok w tej sprawie.

– Człowiek, który planował zamach na mnie i moją rodzinę zeznał, że działał pod wpływem TVP Info, Wiadomości i TV Republika. Bardziej ofiara niż zamachowiec – napisał Tusk w mediach społecznościowycyh.

„Onet” ustalił, że powodem był e-mail, który Michał B. wysłał w listopadzie ubiegłego roku na warszawski i pomorski adres PO. Autor groził w nim Tuskowi m.in. śmiercią.

– To były hardkorowe groźby – powiedział jeden z polityków PO.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła gdańska prokuratura.

– W mailu były groźby wobec pana Donalda Tuska i członków jego rodziny. Autor został zidentyfikowany. Przyznał się do napisania tego maila – powiedziała w rozmowie z „Onetem” Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Jak się okazuje, B. bronił się tym, że był pod wpływem alkoholu i wściekł się za zapowiedzi lidera PO dotyczące likwidacji 500+ oraz 13 emerytury.

– Byłem pijany i pokłóciłem się z członkami swojej rodziny – przekonywał B.

Pod koniec grudnia media informowały, że Donald Tusk otrzymał ochronę Służby Ochrony Państwa (SOP). Szef PO twierdził wówczas, że „każdego tygodnia” otrzymuje groźby, „wyroki” śmierci czy zapowiedzi zamachu.

Michał B. został skazany na ograniczenie wolności na 10 miesięcy. Skazano go również na obowiązek nieopłatnych prac społecznych w wymiarze 20 godzin w miesiącu.

Otrzymał również zakaz zbliżania się do Donalda Tuska i jego rodziny. Musi go także przeprosić za grożenie mu śmiercią w mailu.

dj

onet.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/TVP Info

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *