Grill.Grill. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W Polsce rozpoczynają się właśnie wakacje, a pogody sprzyja grillowaniu. Za rozpalanie grilla niezgodnie z prawem można zostać ukaranym grzywną. Jednak polskie restrykcje dotyczące grillowania to nic, w porównaniu z tym, jakie prawo obowiązuje w Niemczech!

W Polsce za używanie ognia w niedozwolonym miejscu można zostać ukaranym wysoką grzywną. Jej wysokość to nawet pięć tysięcy złotych!

Grill w bloku

Czy można rozpalić grilla, kiedy mamy do dyspozycji tylko balkon albo taras lub ogród na parterze? Teoretycznie jest to możliwe.

Teoretycznie, bo w praktyce takie kwestie może regulować regulamin spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Jeżeli w naszym bloku taki zakaz obowiązuje, to za jego złamanie możemy zapłacić mandat w wysokości 500 złotych.

Jeżeli nie przyjmiemy mandatu, to po rozpatrzeniu sprawy przez sąd grodzki, możemy zostać ukarani grzywną. Wówczas jej wysokość to nawet 5000 złotych!

Grill w Niemczech

O tym, jak i kiedy można grillować w Niemczech decydują poszczególne landy, a przykłady orzeczeń sądów, które decydują o zasadach grillowania są doprawdy absurdalne.

Grillowanie przez maksymalnie sześć godzin w ciągu roku – to wyrok sądu w Stuttgarcie. Grillowanie tylko od kwietnia do września, jednak zaledwie raz w miesiącu – to z kolei decyzja sądu w Bonn.

Grillowanie w prywatnych ogrodach tylko dwa razy w miesiącu i to od godziny 17 do godziny 22.30 – orzekł sąd w Aachen. Grillowanie cztery razy w roku, ale maksymalnie do godziny 24 – to orzeczenie sądu w Oldenburgu.

wk

noclegowo.pl/mypolacy.de

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *