Źródło: TwitterŹródło: Twitter

Australia. Gnębiony nauczyciel uderzył jednego z uczniów, którzy się nad nim znęcali. Został aresztowany i grożą mu poważne konsekwencje. Rodzice są jednak po jego stronie.

Michael Kable to 62-letni nauczyciel z Australii, którego uczniowie wybrali sobie na cel szykan. Ostatnim razem gnębiony nauczyciel nie wytrzymał i uderzył jednego ze swoich młodocianych oprawców.

Gnębiony nauczyciel uderzył ucznia

62-latek starał się prowadzić lekcje, jednak uczniowie przeszkadzali, rzucając w niego papierowymi kulkami. W pewnym momencie zaczęli go także obrażać, kląć i wyzywać. W kulminacyjnym momencie rzucili w jego stronę ławką.

Gdy rozbrzmiał dzwonek, uczniowie podnieśli się i skierowali do wyjścia z klasy. Wtedy nauczyciel uderzył jednego z nich w twarz. Nie mocno – było to zwykłe uderzenie „z liścia”.

Szkoła jednak zareagowała, zawieszając nauczyciela. 62-latek został także aresztowany i grożą mu poważne konsekwencje.

Rodzice są jednak po jego stronie i zorganizowali petycję w jego obronie. Pod pismem podpisało się już 6250 osób.

„Przez całą swoją karierę pan Kable cierpiał z powodu niezliczonych ilości werbalnych i fizycznych nadużyć ze strony uczniów” – czytamy w petycji.

Do sprawy odnieśli się również rodzice chłopca, który został uderzony przez pana Kable’a.

– Zdecydowanie nie tolerujemy takiego zachowania chłopców – powiedziała matka ucznia. – Nie zmienia to faktu, że nauczyciel nigdy nie ma prawa podnieść ręki na ucznia – dodała.

SJ

o2.pl

Fot. Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *