Pixabay

Poprawność polityczna wyraźnie przyspiesza w Hiszpanii. W Barcelonie nazwy ulic związane ze świętymi zostaną zastąpione feministkami. Czy ten trend przyjmie się również w innych miastach?

Decyzja we wspomnianym powyżej temacie została już zatwierdzona przez ratusz w Barcelonie. Zmiany mają dotyczyć ulic, którym patronują święci Rafał, Magdalena, Agata i Róża.

Procedura zmian nazw ulic została uruchomiona w 2022 r. Wówczas na czele ratusza stała Ada Colau, natomiast jej dzieło kontynuuje teraz Jaume Collboni.

Z dokumentów wynika, że ulice Św. Rafała i Św. Magdaleny zmienią nazwy odpowiednio na Marii Casas Mira i Magdaleny E. Blanc. To znane w Hiszpanii działaczki feministyczne.

Zmiany dotkną również ulic Św. Agaty i Św. Róży. W ich przypadku zostaną one zastąpione odpowiednio nazwami Agaty Budii Puig-rodon i Rosie Puig-rodon Pla. To działaczki na rzecz praw kobiet.

Dlaczego nazwy ulic mają zostać zmienione? Barcelońscy urzędnicy odnieśli się do tej kwestii w uzasadnieniu decyzji.

Jak można by się spodziewać, wszystko dzieje się w imię postępu i politycznej poprawności. Urzędnicy twierdzą, że zmiana ta wzmocni inkluzywność i świecki charakter miasta.

Niektórzy już zwracają uwagę, że zmiany nazw ulic przyniosą negatywne skutki. Mogą nawet utrudnić życie turystom.

Dziennik „El Debate” sugeruje bowiem, że nowe nazwy ulic wprowadzą dezinformację. Mieszkańcy bowiem przyzwyczaili się do dotychczasowego nazewnictwa.

Warto zwrócić uwagę, że nawet za czasów PRL władza ludowa nie miała takich pomysłów, jak ma dziś hiszpańska lewica. Na pewno nie doprowadzi to do niczego dobrego.

PS

pap.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *