Donald Tusk wygłasza exposeDonald Tusk wygłasza expose

Nowy premier, Donald Tusk, wygłosił exposé w Sejmie. Szef nowego rządu mówił m.in. o kwestiach, na których zamierza się skupić w prowadzeniu polityki państwa polskiego.

W wyniku głosowania Donald Tusk został wybrany premierem z ramienia Sejmu. Poparła go ponad połowa wszystkich parlamentarzystów.

Odchodzący rządzący nie potrafili w godny sposób pożegnać się z władzą, o czym pisaliśmy:

Polska będzie liderem UE? „Mnie nikt w UE nie ogra”

– Jak ważne jest powtórzenie jako takiego naszego narodowego dogmatu, że Polska jest i będzie kluczowym, silnym, suwerennym ogniwem w NATO, że Polska będzie lojalnym, stabilnym, pewnych swoich racji, pewnym swojej siły i znaczenia sojusznikiem USA. Że Polska odzyska pozycję lidera UE, Polska będzie budowała swoją siłę, swoją pozycję na jaką zasługuje, pozycję lidera w UE przez współpracę i przez szanowanie tej większej wspólnoty jaką jest dzisiaj Europa. Jesteśmy tym silniejsi, tym bardziej suwerenni, im silniejsza jest nie tylko Polska, ale także wspólnota europejska – mówił Tusk w swoim przemówieniu.

Nowy premier sprzeciwia się także budzącym kontrowersje zmianom traktatów unijnych.

– Mogę państwa uspokoić, żadne manewry, żadne próby gier, żadne próby zmian traktatów, które są wbrew naszym interesom, to nie wchodzi w rachubę. Tak obserwowałem, wasze wysiłki, albo i zaniechania w Unii Europejskiej, w całej polityce zagranicznej. Chcę wam powiedzieć, że naprawdę mnie nikt nie ogra w Unii Europejskiej – powiedział szef nowego rządu.

SJ

Fot. YouTube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *