Pożar roweru elektrycznego.Pożar roweru - zdj. ilustracyjne. / Fot. DALL·E/Bing

Tragedia w Nowym Jorku. Nastąpiła eksplozja baterii litowo-jonowej w rowerze elektrycznym. Zginęło dwoje dzieci. Trwa seria pożarów związanych z rowerami elektrycznymi.

Eksperci wielokrotnie alarmowali, że w przypadku zapalenia się baterii litowo-jonowych mówimy o nowym rodzaju pożaru. Można to porównać do wybuchu małej bomby. Akcja gaśnicza jest o wiele trudniejsza niż w przypadku pożaru zwykłego roweru. I znacznie bardziej czasochłonna.

Bateria od roweru elektrycznego eksplodowała podczas ładowania w przedsionku wejścia do wielorodzinnego budynku.

Straż pożarna do płonącego domu w dzielnicy Queens dotarła w trzy minuty, jednak nie była w stanie nic zrobić.

Bardzo szybko dotarliśmy na miejsce. I gdyby to nie był pożar roweru, najprawdopodobniej bylibyśmy w stanie ugasić ogień bez żadnych problemów. Ale charakter, w jaki te pożary występują, to jak eksplozja ognia – relacjonował szef departamentu straży pożarnej w Nowym Jorku John Hodgens.

Ogień momentalnie strawił nie tylko rower. W tym czasie w budynku przebywali ojciec z sześciorgiem dzieci. Tata wraz z trójką potomstwa zdołał wyskoczyć z pierwszego piętra przez okno i się uratować. Niestety, dwójka pozostałych dzieci nie miała szans na wydostanie się z budynku. Zginęli na miejscu.

Pożary rowerów elektrycznych. Apel do użytkowników jednośladów

To kolejna tragedia w Nowym Jorku związana z rowerami elektrycznymi. Tylko w 2023 roku doszło do 59 pożarów spowodowanych elektrycznym jednośladem. Pięć osób straciło życie.

Komisarz straży pożarnej w Nowym Jorku Laura Kavanagh wezwała mieszkańców do przestrzegania wszystkich wytycznych i zaleceń dotyczących bezpieczeństwa producentów rowerów elektrycznych.

Wzywamy również naszych partnerów federalnych, stanowych i lokalnych do szybkiego podjęcia działań, które pomogą zapobiec tragediom, takim jak dzisiejszy pożar. Jesteśmy zdruzgotani. Przesyłamy kondolencje rodzinie – powiedziała.

Źródło: abcnews.go.com
Fot. DALL·E/Bing

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *