fot. ilustracyjne/fot. Lauri Heikkinen/CC BY 2.0/Flickr

Premier Mateusz Morawiecki ogłosi dziś skład nowego rządu. Będzie rządzić najwyżej dwa tygodnie. Według „Onetu” w gronie ministrów ma pojawić się m.in. Olga Semeniuk i Anna Gembicka..

Z ustaleń „Onetu” wynika, że wielu polityków PiS naprawdę nie wie, kto pojawi się w nowym rządzie tworzonym pro forma przez Mateusza Morawieckiego.

– Dochodzi do groteskowych sytuacji, gdy odchodzący ministrowie nie wiedzą, kto ich zastąpi. A pozostający wciąż w rządzie wiceministrowie nie wiedzą, kto będzie ich nowym szefem – podaje onet.pl, przywołując wypowiedź wiceministra kultury Jarosława Sellina w „7 dniu tygodnia w Radiu ZET”.

– To dlatego, że premier ukrywa skład rządu przed innymi frakcjami w PiS, a decyzje zapadają w wąskim gronie jego zaufanych ludzi. Taki też będzie ten rząd — składał się będzie głównie z ludzi, którzy są związani z Morawieckim, więc ze względu na lojalność wobec niego są gotowi wejść do gabinetu, który nie ma szans powstać – ocenia portal.

W nowym rządzie PiS nie będzie żadnych czołowych polityków tej partii, którzy w rządzie byli dotychczas. Chodzi m.in. o Mariusza Błaszczaka, Piotra Glińskiego, Przemysława Czarnka i Jacka Sasina.

Sam Morawiecki podkreślił, że w nowym rządzie będzie „więcej ekspertów”. Ma być również więcej kobiet.

– Według informacji Onetu, wśród nowych ministrów znajdą się m.in. posłanka PiS Olga Semeniuk-Patkowska, od lat politycznie związana z Michałem Dworczykiem, zausznikiem premiera. Semeniuk-Patkowska jest w tej chwili wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. W nowym rozdaniu zostanie prawdopodobnie ministrem funduszy i polityki regionalnej – podaje portal.

Inną zaufaną Morawieckiego, która w rządzie się pojawi, jest Anna Gembicka. Zostanie najpewniej ministrem rolnictwa. Obecnie jest wiceministrem w tym resorcie.

Wymienia się również Małgorzatę Golińską, Piotra Müllera i Marzenę Małek.

dj

onet.pl

fot. ilustracyjne/fot. Lauri Heikkinen/CC BY 2.0/Flickr

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *