Prezydent Andrzej Duda.Prezydent Andrzej Duda. / foto: screen YouTube

Cała Polska żyje sprawą Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsiki, którzy ukrywają się w Pałacu Prezydenckim przed aresztowaniem. W związku ze sprawą pojawiają się coraz to nowsze i nieprawdopodobnie brzmiące informacje.

O 9-tej, jak informuje Onet, policja otrzymała postanowienie sądu nakazujące doprowadzenie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do aresztu.

Przypomnijmy, że 20 grudnia prokuratura skazała obu polityków prawomocnym wyrokiem w związku z aferą gruntową z 2007 roku.

Problem w tym, że Andrzej Duda ułaskawił polityków, tylko zrobił to zanim zapadł prawomocny wyrok. Obecnie mamy w Polsce okropny bałagan prawny, więc instytucje sprzyjające PiS-owi twierdzą, że prezydent miał prawo to zrobić, a te, które sprzyjają Platformie, że nie miał.

Rozwiązaniem mogłoby być ponowne ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika, ale prezydent nie chce tego zrobić, bo podważałby tym własne działania.

Dzisiaj policja była w domach obu polityków, ale okazało się, że nie było ich na miejscu. Na 11 Andrzej Duda zaprosił ich do Pałacu Prezydenckiego i najprawdopodobniej są tam do tej pory.

Sprytny plan Dudy na uratowanie Kamińskiego i Wąsika?

Andrzej Duda nie chce ponownie ułaskawić Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, ale według portalu Wyborcza.pl ma inny plan na uratowanie ich przed więzieniem.

„W ciągu najbliższych godzin Duda może wystąpić z komunikatem, iż podjął decyzję, że utrzymuje ułaskawienie w mocy, a jednocześnie zmienia je 'przez darowanie kar i zatarcie skazania’. Właśnie fakt skazania i nałożenia kary jest nową okolicznością, która, według ekspertów Dudy, pozwoli mu na podobny krok. Takie wyjście miał konsultować z Manowską, u której był z nieoficjalną wizytą. Czy tak się stanie, przekonamy się do końca dnia” – podaje wyborcza.pl.

Duda ukryje Kamińskiego i Wąsika w Juracie?

Radio Zet podaje jeszcze jedną informację, która brzmi zupełnie nieprawdopodobnie. Otóż obaj politycy mieliby rzekomo zostać przetransportowani śmigłowcami do Juraty na Kaszubach, gdzie prezydent ma swoją nadmorską siedzibę.

„MSWiA analizuje, czy w sprawie zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika nie doszło do utrudniania postępowania przez przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP” – podało nieoficjalnie Radio Zet.

„Dziennikarze dotarli również do informacji ze stołecznej policji. Wynika z nich, że we wtorek funkcjonariusze postawieni są w stan gotowości w związku z przebywaniem Wąsika i Kamińskiego w Pałacu Prezydenckim. Informatorzy sugerują, że siły policyjne analizują ekstremalny wariant użycia prezydenckiego śmigłowca do przetransportowania polityków PiS do ośrodka głowy państwa w Juracie” – czytamy dalej.

SJ

Wyborcza.pl, Radio Zet

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *