Barbara Kamińska, Roma Wąsik, Andrzej Duda Fot. YouTubeBarbara Kamińska, Roma Wąsik, Andrzej Duda Fot. YouTube

Prezydent Andrzej Duda poinformował dziś w oświadczeniu o ponownym ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Głowie państwa towarzyszyły żony skazanych polityków PiS.

Andrzej Duda pojawił się na konferencji prasowej w towarzystwie Barbary Kamińskiej i Romy Wąsik. Prezydent poinformował, że procedura ułaskawieniowa skazanych polityków PiS jest w toku i zaapelował do ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Adama Bodnara o zwolnienie Kamińskiego i Wąsika z więzień.

– Akta wróciły dzisiaj z Ministerstwa Sprawiedliwości wraz z opinią prokuratora generalnego, pana ministra Bodnara, opinią negatywną w przedmiocie ułaskawienia, niemniej jednak ta opinia jest, procedura została dopełniona. Chcę w związku z tym powiedzieć, że postanowienie w przedmiocie prawa łaski zostało wydane. Panowie są ułaskawieni, potwierdzam to z całą mocą. Apeluję do pana ministra, do prokuratora generalnego o natychmiastowe procedowanie w tej sprawie dalej, ponieważ w trybie natychmiastowym odsyłamy dokumenty do wykonania do ministra sprawiedliwości, do prokuratora generalnego. Apeluję o natychmiastowe wykonanie postanowienia prezydenta RP i natychmiastowe w związku z tym zwolnienie obydwu panów ministrów z zakładu karnego. W szczególności pana ministra Mariusza Kamińskiego, z uwagi przede wszystkim na jego stan zdrowia, w trybie absolutnie natychmiastowym – powiedział prezydent Andrzej Duda w oświadczeniu.

Stan zdrowia Kamińskiego

Wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart (znana także jako Ejchart-Dubois) przekazała najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Mariusza Kamińskiego. Informacje przekazał także doradca prezydenta Błażej Poboży. Obie wersje mocno się między sobą różnią.

Pisaliśmy o tym:

SJ

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *